آخرین وضعیت عاشورایی میرباقری/ما بهتر از فیلمنامه روزواقه باشیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محسن علی اکبری تهیه کننده فیلم سینمایی «نامیرا» به کارگردانی شهریار بحرانی چهار ماه پیش پروانه ساخت آن از سوی سازمان سینمایی صادر شد، وی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت این پروژه توضیح داد: موضوع این پروژه برگرفته از رمان به نام «نامیرا» نوشته صادق کریمیار تا به امروز 35 بار تجدید چاپ شده است. این رمان این مبنای اصلی فیلمنامه نویسی ما خواهد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر داوود میرباقری در حال نگارش فیلمنامه این پروژه به صورت اقتباسی آزاد از رمان نامیرا است. سیناپس کامل برای دریافت پروانه ساخت به سازمان سینمایی ارائه شده و تاکنون بیش از 50 درصد فیلمنامه نگارش شده است. در حال حاضر منتظر نهایی شدن فیلمنامه این پروژه هستیم تا وارد فاز تولید شود.

علی اکبری با اشاره به اینکه این فیلم به جشنواره فجر امسال راه نخواهد یافت، گفت: تولید این پروژه احتمالا امسال آغاز می شود اما به دلیل پس تولید در دوره طولانی 6 ماهه ای که برای پروژه در نظر گرفته ایم قطعا به جشنواره فیلم فجر نخواهیم رسید. فیلمبرداری هم کار زمان بری است و علاقه مندیم بعد از 30 سال فیلمی با کیفیت بهتر از «روز واقعه» از نظر ساختار ارائه کنیم. به همین دلیل پروژه سختی های خاص خود را خواهد داشت.

داستان «نامیره» با رسیدن به کربلا به پایان می رسد

تولید شده توسط نامیرا درباره محتوا یک داستان این فیلم همچنین توضیح داد: فیلمنامه با توجه به داستان رمان «نامیرا» که مربوط به وقایع قبل از واقعه عاشورا است نوشته شده و با رسیدن به واقعه کربلا، داستان به پایان می رسد. از این منظر داستان فیلم قبل از واقعه آچورا به پایان می رسد.

علی اکبری همچنین درباره زمانبندی تولید این پروژه گفت: بر اساس آنچه پیش بینی کرده بودیم این پروژه تقریبا چهار ماه پیش تولید خواهد داشت و اکنون در مرحله پیش تولید هستیم. در این مرحله سؤالات خاصی مانند مکان و بازیگران خاص را بررسی می کنیم تا مثلاً بازیگر مورد نظر خود را مشخص کنیم که در آن متناوب او وقت آزاد دارد. این فاز رو به اتمام است و حدود دو هفته دیگر پروژه وارد مرحله پیش تولید می شود. بعد از 4 ماه پیش تولید، حدود 4 ماه فیلمبرداری و بعد از آن 6 ماه برای پس از تولید داریم.

وی افزود: در این مرحله برنامه ریزی کرده ایم که قسمت های خارجی فیلم همه در منطقه باشد اصابت تصویربرداری شده در یزد که شامل درختان نخل و کویر است. همچنین صحنه ها و لوکیشن های داخلی مورد نیاز خود را از شهر کوفه برای فیلمبرداری شهرهای اطراف تهران امتحان می کنیم. مشمول شهر غزالی، شهر نور و شهر سینمایی لا دفنس را تامین خواهیم کرد.

این تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه تلاش می کنند این فیلم را در آستانه «روز واقعه» محصولی کنند، خاطرنشان کرد: فضای فیلم «نامیرا» نسبت به دیگر پروژه های عاشورایی سینمای ایران به «روز واقعه» نزدیکتر است. شاید برخی تصور کنند که این فیلم همان حال و هوای «روز قیامت» را دارد، اما از آنجایی که داستان رمان «نامیرا» اساساً مربوط به پیش از آچورا است، طبیعتاً فیلم ما بیشتر شبیه فضای روایی «روز واقعه» است. “، اما مطمئناً سعی خواهیم کرد از نظر کیفیت جلوتر برویم.

شهریار برهانی بهترین گزینه برای کارگردانی «نامیرا» بود.

علی اکبری با بیان اینکه در پروژه «نامیرا» به عنوان کارگردان با شهریار بحرانی همکاری داشته است، توضیح داد: شهریار بحرانی یکی از پیشکسوتان فرهیخته سینمای ایران در عرصه کارگردانی است که می توان قسمتی از کلاس اول سینمای ایران را تجربه کرد. پروژه هایی مانند «مریم مقدس»، «حمله به اچ 3، «هراس» و «گذر» نمونه کارهایی را نشان می دهند که یکی از آثار موفق تر از دیگری است و به نظر من شهریار بحرانی در حال حاضر بهترین گزینه برای چنین پروژه ای است، او تنها نظر من نیست و خیلی ها دوستان دیگر معتقدند که او استاد بسیار خوبی برای کارگردانی آثار تاریخی است.

وی همچنین درباره فعالیت داود میرباقری در سریال «سلمان فارسی» و اینکه چرا او را برای نگارش فیلمنامه «نامیرا» انتخاب کرده است، بیان کرد: داود میرباقری یکی از دوست داشتنی ترین هنرمندان سینمای ایران است که ارادت خاصی به امام حسین(ع) دارد. .آ) آیا او دارد اساساً در تمام آثار داود میرباقری ردپایی از این ارادت به امام حسین(ع) دیده می شود.آ) دیده می شود این روزها درگیر ساخت سریال سنگین «سلمان فارسی» است اما وقتی این پروژه را به او پیشنهاد دادیم، راضی به عشق امام حسین (ع) نشد.آ) و بدون طرح مشکل مالی این همکاری را پذیرفتند. او در حال حاضر در کنار فعالیت تولیدی پروژه «سلمان فارسی» از اوقات فراغت خود استفاده می کند و تاکنون بیش از 50 درصد فیلمنامه «نامیرا» را به نگارش درآورده است. برده شرق.