دوزهای تقویت کننده واکسن کووید 19 و بهبود سیستم ایمنی سالمندان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی دکتر شان لانگ از دانشگاه جان هاپکینز، یکی از نویسندگان این مطالعه، به The News گفت: «داده ها تأیید می کند که واکسن در ابتدا می تواند پاسخ آنتی بادی خوبی ایجاد کند.

لانگ خاطرنشان کرد: «اما افراد مسن باید تشویق شوند که واکسینه شوند و دوزهای تقویت کننده برای محافظت از آنها در برابر عفونت های جدید با کاهش ایمنی ناشی از واکسن به آنها داده شود.»

محققان بیش از 80 مرد و زن در سنین 75 تا 98 سال را مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان دو دوز اولیه واکسن کووید-19 را دریافت کرده بودند. آنها هیچ سابقه شناخته شده ای از عفونت کووید نداشتند.

84 بزرگسال دیگر زیر 75 سال با سابقه واکسیناسیون و عفونت مشابه به عنوان گروه مقایسه قرار گرفتند.

سطوح ضد هوای خون افراد مسن سه تا هشت برابر کمتر از گروه جوان بود. مردان مسن حتی یک تا سه برابر کمتر از زنان مسن تر هستند ضد آنها باد می آمد.

سپس شرکت کنندگان یادآورهای کووید را دریافت کردند. حدود 14 تا 30 روز بعد، سطح ضد Bodi در افراد مسن‌تر با گروه جوان‌تر مطابقت داشت. مردان از سطح دیگری ضد آنها کمتر از زنان باد نداشتند.

این مطالعه اشاره کرد که تحقیقات قبلی به طور قابل توجهی پاسخ را کاهش داد ضد این یک اثر محافظتی را در تمام واکسن‌ها شش ماه پس از اولین سری دو دوز واکسن‌های کووید-۱۹ ثبت کرد. این امر به ویژه در افراد مسن که سیستم ایمنی آنها با افزایش سن ضعیف می شود، صادق بود.

آزمایش‌های بالینی واکسن پاسخ آنتی‌بادی بالایی را در افراد مسن نشان داده‌اند که محافظت قوی برای آنها فراهم می‌کند. با این حال، ادامه نظارت پس از شش ماه کاهش آنتی بادی ها را نشان داد، بنابراین دوزهای تقویت کننده مورد نیاز بود.