دستگیری یکی از رهبران داعش توسط ارتش عراق – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از دستگیری یک تروریست داعشی به نام ابوجندل خبر داد.

بر اساس این گزارش، سرلشکر یحیی رسول در بیانیه ای اعلام کرد: پیرو دستور فرمانده کل نیروهای مسلح کشور مبنی بر تعقیب تروریست ها و خشکاندن منابع مالی آنها، دستگاه ضد تروریستی عراق اقدامی بی نظیر انجام داد. عملیات پس از پیگیری اطلاعات دقیق اطلاعاتی و پس از آن ایمن لطیف المراوی با نام مستعار ابوجندل دستگیر شد.

وی همچنین افزود: نیروهای عملیات ویژه موفق شدند این تروریست را در حالی که برای انجام عملیات تروریستی به سمت استان صلاح الدین در حرکت بود، با کمین کمین دستگیر کنند.

لازم به ذکر است که در ماه های اخیر پس از شکست دولت اسلامی در عراق، بقایای و هسته های خفته این گروه تروریستی همچنان با حمایت برخی طرف های خارجی در تلاش برای ادامه فعالیت های تروریستی خود هستند.

در همین راستا چندی پیش منابع عراقی از موفقیت آمیز بودن عملیات ارتش این کشور علیه تکفیری ها خبر دادند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش عراق موفق شد مواضع تروریست های داعش را منهدم کند.

در این بیانیه آمده است: نیروی هوایی عراق برای انجام ماموریت شناسایی و جستجوی داعش، مخفیگاه های داعش در استان کرکوک را منهدم کرد.

پیشتر حشدالشعبی عراق با صدور بیانیه ای از انهدام یک شبکه تروریستی که قصد انجام عملیات انتحاری در کرکوک را داشت، خبر داده بود.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کرکوک موفق شدند یک شبکه تروریستی را که قصد انجام چندین عملیات انتحاری را در استان کرکوک داشت، منهدم کنند.