رئیسی: در صورت لزوم در سیاست ها بازنگری شود/دولت آماده همکاری با مجمع تشخیص است – اخبار مجلس و دولت ایران – تسنیم

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه نهمین دوره شورای فرصت، با اشاره به تشریح دقیق وظایف این شورا در حکم رهبری، افزود: این شورا در دستور کار رهبری قرار گرفت. به عنوان نهاد عالی مشورتی مقام معظم رهبری همانگونه که در این فرمان آمده است باید احاطه به حقایق کشور مورد تاکید ایشان قرار گیرد، زیرا احاطه به واقعیات، شناخت مقتضی و مقتضی را ممکن می سازد. به او نظر مشورتی بدهد که برای کشور بسیار مهم است.

رئیسی با تاکید بر اینکه لزوم اعتبار آرای مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه خطیری را در تعیین آن مصلحت بر عهده مجمع قرار می دهد، گفت: نظارت بر اجرای سیاست های ابلاغی از دیگر وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام است. امر، چون در مقام امامت فقط بحث می شود، وسیله نیست، بلکه امام مسلمین وسیله می دهد و موظف به تحویل قضیه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امت به معنای جامعه مقصد و هدف دار دارای 4 رکن حرکت، پویایی، عزم و امامت است، تصریح کرد: امام با بهره گیری از توانایی ها، امت را به سوی اهداف عالی خود سوق می دهد. در درون امت و امروز اهداف مهم این اهداف عالی به عنوان محورهای اساسی و اساسی در اعلام مرحله دوم انقلاب اسلامی تبیین شده است.

وی استقلال، آزادی، توجه به سبک زندگی اسلامی، توجه به عدالت، علم و فناوری را از محورهای اصلی و سرفصل های اعلامیه مرحله دوم انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: در این بیانیه، هم وضعیت فعلی خوب است. تعریف شده و اهداف عالی پیش رو به دقت توضیح داده شده است. بنابراین جهت‌گیری اصلی سیاست‌های کلی نظام در بخش‌های اجرایی، مقننه، قضایی و غیره باید بر محورهای این اعلامیه باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام نیز بسیار حائز اهمیت است، گفت: در فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دوره جدید فعالیت شورای فرصت که توسط حضرت حجت(عج) قرائت شد. اسلام والمسلمین آقای محمدی گلپایگانی، دو جا بر نظارت بر اجرای سیاست های نظام تاکید شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در حکم خود اجازه بررسی موارد لازم را به اعضای مجمع دادند، افزود: ایشان بر لزوم اجرای کامل سیاست های کلی نظام در تمامی سطوح کشور و یکی از آنها تاکید کردند. مواردی که وی به آن اشاره کرد بازنگری در این سیاست هاست.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات مراکز علمی و دانشگاهی و نخبگان کشور در گردهمایی فرصت شناسی افزود: اعضای محترم و فرهیخته مجمع اگرچه از دانش بهره مند هستند، اما همچنان باید دانش خود را به روز کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. نظرات خبرگان و نخبگان در تدوین سیاست های کلی نظام و نیز کمک به حل مشکلات پیش آمده بین مجلس و شورای نگهبان.

رئیسی با اشاره به اینکه رئیسی به عنوان رئیس قوه مجریه کشور همواره بر اداره کشور بر اساس قانون تاکید زیادی داشته است، گفت: همواره تاکید داشته ام که چه در اداره کشور چه در امور قانونگذاری و چه در سایر حوزه ها. ، اقدامات باید مطابق با سیاست های کلی مصوب و اسناد بالادستی باشد.

رئیس جمهور اسناد عالی رتبه و سیاست های کلی مصوب را شاخصی برای سنجش و تشخیص اثربخشی دستگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا نکات مهمی در فرمان مقام معظم رهبری ذکر شده است و ما خود را در این زمینه کاملاً مقید می دانیم. . و کلیه اقدامات دولت از جمله تدوین سیاست های برنامه هفتم و دستورالعمل های اجرایی آن کاملاً مطابق با سیاست های ابلاغی معظم له خواهد بود.

وی افزود: عمل به اسناد بالادستی می تواند کشور را به سمت اهداف مهم خود سوق دهد و به مقام معظم رهبری اطمینان دهد که نظام سرود دارد و آن اجرای سیاست های مصوب و ابلاغی است به گونه ای که این تک آهنگ به طور کامل در سرود قرار گیرد. کشور برای همه قابل نظارت است و دستگاه ها می دانند کجا هستند و به کجا می روند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دستگاه اجرایی آمادگی همکاری همه جانبه با شورای تشخیص و بویژه معاونت نظارت را دارد، گفت: امیدوارم خداوند متعال به همه ما در شناخت و انجام وظایف محوله توفیق دهد.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروز آستان خداوند را برای حضور رهبر فرزانه و فرزانه در رأس نظام لمس می کنیم که کلام و کلامش به راستی امام الکلام و سوره مبارکه است. -خطاب. به راستی که نصایح حکیمانه ایشان در یک روز گذشته به تمام گرفتاری ها و مشکلات کشور و آن مشکلاتی که باعث رنج مردم و مسئولان می شد پایان داد.

رئیس جمهور این وضعیت را مسئولیت دولت و کارمندان دستگاه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: این وظیفه همه ماست که برای افزایش امید و اطمینان مردم به کارآمدی دستگاه های اجرایی و دستگاه های اجرایی تلاش کنیم. اداره نظام کشور است و این در گرو تلاش و کوشش است. مستمر و 24 ساعته است، کار و تلاش مستمر می تواند دشمن را ناکام بگذارد و امید مردم را روز به روز به عنوان سرمایه های گرانبهای انقلاب افزایش دهد.

انتهای پیام/+