اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم امروز در نشست خبری که در پارک علم و فناوری قم برگزار شد، از برگزاری «نخستین کنگره ملی فناوری و فناوری» خبر داد. جشنواره فیلم کوتاه نوآوری، افزایش 50 درصدی ایجاد مشاغل دانش بنیان در سال گذشته اعلام شد.

وی گفت: این جشنواره ملی است و پس از برگزاری موفق جشنواره استانی در سال 1377 در قم، اجرای آن به استان محول شد و دبیرخانه دائمی آن در قم مستقر شد.

در ادامه این نشست، خیرالله رهسپار فرد، رئیس پارک علم و فناوری قم، مردمی سازی و بومی سازی فناوری و نوآوری را از اهداف برگزاری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری عنوان کرد و گفت: : فرآیند داوری و معیارهای این جشنواره محتوایی و فنی است.

وی به بخش های مختلف این جشنواره اشاره کرد و گفت: یک قسمت مستند تا 26 دقیقه، یک تیزر 30 ثانیه تا 5 دقیقه، یک انیمیشن تا 3 دقیقه، یک انیمیشن و یک موبایل تا 30 ثانیه و قسمت های ویژه نیز دیده شد. .

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه در این جشنواره به حوزه وقف پرداختیم و تندیس ویژه ای تهیه کردیم، گفت: همچنین تندیس یادواره شهدای جبهه مقاومت نیز از جوایز ویژه این جشنواره است.

وی با تاکید بر اینکه فراخوان این جشنواره 27 مهرماه است، گفت: فناوران، صنعتگران، روابط عمومی، سینماگران، دانشجویان مخاطبان و گروه های هدف اصلی ما هستند و 4 پیش رویداد برای این گروه ها برگزار می شود.

رهسپار فرد با بیان اینکه تلاش ما افزایش کیفیت جشنواره است، خاطرنشان کرد: 6 آذر آخرین مهلت ارسال آثار و 31 تا 22 آذرماه اختتامیه جشنواره است.

وی در پایان با اشاره به اینکه حدود 300 میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شد، تصریح کرد: به نفر اول هر رشته 15 میلیون تومان جایزه تعلق می گیرد.

انتهای پیام/ 78032
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید