1300 قرارداد ناتمام در شرکت شهرک های صنعتی همدان داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد عصر امروز در کارگروه تسهیل در تولید و رفع موانع ستاد 27 استان اظهار داشت: 58 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال به استان واریز شده است.

وی گفت: این طرح ها شامل 9 طرح صنعتی و 2 طرح کشاورزی است که نقش موثری در افزایش تولید و ایجاد اشتغال در استان همدان دارد.

استاندار همدان افزود: دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور بیشترین توان خود را در حمایت از تولید و ایجاد اشتغال به کار گرفتند و دستورات بسیار مثبت و سازنده ای صادر کردند و با استفاده از ظرفیت های قانونی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، سیاست های استانی به تعویق افتاد.

وی گفت: با توجه به مشکلات یک واحد تولیدی در صنعت فولاد با اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده به این شرکت مهلتی سه ماهه داده می شود تا مشکلات پرونده کیفری خود را حل و تکلیف و رای دادگاه را مشخص کند.

قاسمی فرزاد افزود: یک مجتمع گردشگری و اقامتی طی چند سال گذشته تسهیلات دریافت کرده بود و با وجود بررسی در ستاد استانی تسهیلات، بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی صورت نگرفت و مقرر شد یک بار در پرونده خود تجدیدنظر کند. سوئیت.

وی گفت: 50 واحد کشاورزی و 12 واحد صنعتی در استان به دلیل عدم مالکیت زمین برای اتصال به شبکه گاز از سوخت مایع استفاده می کنند و 6 ماه برای رفع مشکلات و احداث خط انتقال گاز فرصت دارند.

استاندار همدان گفت: جهاد کشاورزی، شرکت گاز، شرکت پخش فرآورده های نفتی و شرکت راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باید به توافق برسند و با دستور فرمانداران شهرستان ها مشکلات کشاورزان و بهره برداران را واگذار کنند. گاز خط باید حل شود.

وی افزود: برای حل اختلافات باید 6 ماه فرصت داده شود و پس از آن در صورت عدم اقدام واحدها سوخت رایگان خریداری کنند.

قاسمی فرزاد گفت: با توجه به اینکه قیمت سوخت یارانه ای تفاوت چشمگیری با سوخت آزاد دارد، برخی واحدهای تولیدی علاقه مند به استفاده از سوخت مایع هستند که برای کشور گران تمام می شود.

وی افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده برای تعیین تکلیف زمین های راکد بنگاه های صنعتی، فرصت قانونی برای تعیین تکلیف این گونه زمین ها فراهم می شود.

استاندار همدان گفت: واحدهای تولیدی طبق قانون پس از عقد قرارداد با شرکت نواحی صنعتی 30 ماه فرصت تکمیل و فعالیت دارند. اما قراردادهایی داریم که مربوط به دهه گذشته است و هنوز ماموریت ها مشخص نشده است.

وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه و شرایط کرونا، واحدهای تولیدی فرصت داشتند، اما قراردادهای قبل از سال 1395 باید در مدت زمان کوتاهی منعقد شود.

قاسمی فرزاد گفت: بیش از 1300 قرارداد ناتمام در شرکت شهرک های صنعتی استان همدان داریم که زمین دریافت کرده و فرصت و فرصت برای باغدار دارد و تاکنون اقدامی برای اجرای طرح نکرده اند.

وی افزود: باید از تمام ظرفیت ها و امکانات استان استفاده شود و این ظرفیت ها در اختیار تولیدکنندگان و اشتغال زایی واقعی قرار گیرد.

انتهای پیام/3140
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید