مرکبات مازندران به 3 کشور صادر می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عنایتی کلیجی شامگاه سه شنبه در دومین جلسه کارگروه اقتصادی صادرات مرکبات از مازندران به چین با بیان اینکه بدون تولیدکننده نمی توانیم کاری انجام دهیم. سیاستمدار و طرفدار تولید با تولیدکنندگان است، گفت: باید هزینه تولید را کاهش دهیم و تولید با کیفیت ارائه کنیم.

وی ادامه داد: اگر به دنبال آن هستیم تا در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید محصولی تولید کنیم که قابل رقابت با دنیا باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر امنیت غذایی تاکید کرد و گفت: امنیت غذایی و امنیت غذایی دو مقوله مجزا هستند و باید به تولید غذای سالم توجه بیشتری شود چرا که این سوال برای دنیا اهمیت زیادی دارد و اگر به آن برسیم در این مرحله کالاهای جهان مازندران ضروری خواهد بود.

عنایتی خاطرنشان کرد: رفتار شرکت ها در دنیا و نیازهای آنها تغییر کرده و محصولاتی را می خواهند که دارای استانداردهای مشخص از همان کشور باشد.

وی ادامه داد: ایجاد پایانه های مختلف صادراتی یکی از افتخارات ما در استان مازندران است و باید تلاش کنیم با اتحاد و همدلی به سمت کارهای گروهی پیش برویم تا پیشرفت کنیم و به موفقیت برسیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: ایجاد ساختارهای منسجم منجر به یافتن بازارهای جهانی می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید بر صادرات محصولات کشاورزی مطلوب به بازار چین تمرکز کنیم زیرا بازار چین بسیار متنوع است و باید با توجه به شرایط و شرایط این کشور تولید کنیم.