واکنش حماس به اظهارات نخست وزیر انگلیس – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، سامی ابوزهری از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس با اشاره به اینکه اظهارات لیز تراس نخست وزیر انگلیس به نفع صهیونیست ها دشمنی وی با ملت فلسطین را نشان داد.

وی افزود: اظهارات لیز تراس که گفته بود حامی بزرگ صهیونیسم است نشان از همسویی انگلیس با اشغالگران و تجاوز به مردم ما دارد و این اظهارات در راستای پیگرد جنایت انگلیس علیه ملت ما است. سوالی که از زمان اعلامیه بالفور و بیش از صد سال پیش آغاز شد.

سامی ابوزهاری خاطرنشان کرد که افرادی که کشتار کودکان بی گناه را نادیده می گیرند مایه ننگ بشریت هستند.

لازم به ذکر است که لیز تراس نخست وزیر انگلیس در حضور نمایندگان یهودی پارلمان این کشور صراحتا اعلام کرد: همانطور که می دانید من یک صهیونیست هستم و به شدت از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) حمایت می کنم و می دانم که ما این رژیم را داریم. امکان تقویت روابط دوجانبه

وی همچنین تاکید کرد: بسیار خوشحالم که برای اولین بار به عنوان نخست وزیر در فعالیت های دوستان اسرائیل (رژیم صهیونیستی) در داخل حزب محافظه کار شرکت می کنم.

پیش از این، لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل گفته بود که قصد دارد سفارت بریتانیا را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند.

تحليلگران فلسطيني با هشدار نسبت به اين اقدام احتمالي انگليس ها خاطرنشان مي كنند كه در صورت اجراي چنين تصميمي، نفرت و نفرت فلسطيني ها نسبت به انگليس بيش از پيش افزايش خواهد يافت، به ويژه كه انگليسي ها با صدور معاهده بالفور در سال 1917م. یکی از عوامل اصلی ایجاد رژیم جعلی صهیونیستی در سرزمین فلسطین بودند.