ولید جومبلات: لبنان به قدرت دفاعی حزب الله نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، ولید جومبلات، رهبر حزب «الثدادی الاشتراکی» (سوسیالیست مترقی) لبنان که دارای مواضع ضد مقاومت در این کشور است، قدرت این جنبش را به رسمیت شناخت. پهپادهای حزب الله امروز

جنبلاط در گفت و گو با شبکه خبری ال بی سی لبنان درباره تسلیم شدن رژیم صهیونیستی به خواسته های حزب الله برای تعیین مرزهای دریایی گفت: پهپادهای حزب الله و نیازهای گازی اروپا کارساز بود. لبنان به قدرت دفاعی حزب الله نیاز دارد.

وی مدعی شد که سیستم دفاعی حزب الله باید زیر نظر دولت لبنان باشد و اذعان داشت: حزب الله از تجربه طرسیم درس گرفت. [مرزهای دریایی] او ثابت کرده است که در دیپلماسی هم خوب است.»

این سیاستمدار لبنانی با تاکید بر اینکه حزب الله نماینده بخشی از لبنان است و نمی توان آن را منزوی کرد، درباره تشکیل دولت در این کشور نیز گفت: ما در دولت شرکت نخواهیم کرد.

جنبلاط با بیان اینکه انکار وجود حزب الله یک اشتباه محاسباتی است، تصریح کرد: به روند تعیین مرزهای دریایی خوشبین هستم. ما به چیزی رسیدیم که نبیه باری 10 سال دنبالش بود. میدان قانا را بردیم.

در همین راستا، الیاس بوسب، نایب رئیس پارلمان لبنان بعدازظهر دیروز (دوشنبه) در خصوص مذاکرات غیرمستقیم با رژیم موقت صهیونیستی در خصوص تعیین مرزهای دریایی گفت: مواضع و دیدگاه های قوی و واحد لبنان به نتایج خوبی منجر شد. در مذاکرات .

وی با بیان اینکه لبنان به طور کامل به حق خود در میدان قنا احقاق کرده است، تصریح کرد: تلاش می کنیم در این هفته پاسخ نهایی را بگیریم و پس از آن موضع وحدت لبنان در خصوص گزارش نهایی اعلام خواهد شد.

در همین حال دوروتی شی سفیر آمریکا در بیروت روز شنبه هفته جاری در کاخ بعبدا با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و درباره پیشنهاد این کشور برای حل و فصل مناقشه مرزی بستر دریا با رژیم صهیونیستی گفتگو کرد. پیشنهاد.

عون پس از دریافت پیشنهاد کتبی از سوی آمریکا، با نبیه بری رئیس مجلس و نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان تماس تلفنی برقرار کرد تا در مورد محتوای پیشنهادات آمریکا و نحوه پاسخگویی در اسرع وقت با آنها گفتگو کند.

رئیس جمهور لبنان در 4 اکتبر پیش بینی کرد که آموس هوخشتاین میانجی آمریکایی تا پایان هفته پاسخ کتبی در این زمینه بدهد.

پیشتر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت اربعین امام حسین علیه السلام به تل آویو هشدار داده بود که مقاومت هرگز حقوق لبنان را زیر پا نمی گذارد و اجازه برداشت گاز از این کشور را صادر کرده بود. میدان کاریش رژیم صهیونیستی نمی دهد.

سید حسن نصرالله در سخنان خود تاکید کرد: تا زمانی که لبنان به خواسته‌های مشروع خود پاسخ ندهد، اجازه استخراج نفت و گاز از میدان بهره‌برداری آن را نخواهیم داد، مقامات صهیونیستی گفته‌اند که از ماه سپتامبر استخراج معادن را آغاز می‌کنند، اما آن را عقب انداختند. شروع برداشت گاز از میدان کاریش خط قرمز ماست، همه تهدیدات دشمن بر ما اثری ندارد، چشممان به کار اوست و موشک هایمان در میدان کار او آموزش دیده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید