واگذاری 40 هکتار از زمین شرکت به شهرک صنعتی آمل – خبرگزاری مهر ایران و جهان

سید محمود حسینی پور در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل به خبرنگار مهر گفت: شرکت گازوئیل سنگین ایران در جنب شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل واقع شده است و بنا به درخواست هیئت مدیره و حجم بالای درخواست های متقاضیان توسعه و ایجاد واحدهای تولیدی و توسعه ای جدید و کمبود زمین در این شهرستان در سفر هیئت دولت به مازندران در 29 اسفندماه سال گذشته به عنوان یک درخواست جدی مطرح شد و خوشبختانه این واگذاری مورد موافقت قرار گرفت. دولت.

استاندار مازندران نیز تسهیلات سرمایه 150 میلیارد تومانی را تصویب کرد در گردش و پشتیبانی از دو واحد تولیدی شرکت سرخوردگی و لبنیات هراز آمل در ستاد تسهیل استان اعلام کرد و می گویند: این دو واحد تولیدی شرکت های موفقی در زمینه تولید مواد غذایی و ایجاد اشتغال در استان هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

حسینی پور همچنین به مصوبات دیگری از ستاد تسهیل واحد تولیدی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل اشاره کرد و گفت: ورودی جاده امامزاده عبدالله به شهرک صنعتی و همچنین آستانه حرمت امامزاده عبدالله بسیار ناهموار بوده و مورد شکایت شهرستانی قرار گرفته است. مالکان و اهالی شهر و بخش امامزاده عبدالله. قرار است حدود دو ماه دیگر تعریض و روکش آسفالت شود.

توسعه خط ریلی تا شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل

وی افزود: آستان مقدس امامزاده عبدالله به عنوان یک شهرک گردشگری و مذهبی در مازندران نیز شناخته می شود و سالانه پذیرای هزاران زائر و مسافر داخلی و خارجی است و زیبایی این شهرک را تشکیل می دهد. و آن هیچ جایی بدون جاده دسترسی مناسب وجود ندارد.

استاندار مازندران وی همچنین به ظرفیت های ایجاد شده در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل اشاره کرد و می گویند: شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل یکی از قطب های مهم صنعتی مازندران است و برای تکمیل زیرساخت های این شهر باید با توجه به حجم تولید و بنگاه اقداماتی انجام شود. سلام اعتبار آن در این شهر ثابت شود.

حسینی پور ارتباط خط راه آهن جدید به شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل برای ارتقای مبادلات کالا این طرف این شهر به استان های مختلف و حتی کشورهای همسایه اطلاع رسانی می کرد و می گویند: تقویت و توسعه همه جانبه این شهرستان و محصولات صنعت او نیاز به یک برنامه دارد کوچک این امر در دراز مدت منجر به رونق صادرات ایران به کشورهای عربی، آسیای مرکزی و اروپایی خواهد شد.

ساخت المان های مناسب برای شهرهای صنعتی

وی همچنین ساخت المان های متناسب با تولیدات و ظرفیت های شهرهای صنعتی مازندران را درخواستی جدی دانست. و می گویند: متاسفانه در این بخش به زیباسازی و هویت بخشی شهرک های صنعتی استان توجهی نشده است و این امر باید در کنار ایجاد تولید انجام شود. و اشتغالجاذبه های زیبایی با ساخت اقلام مناسب برای تولید با حجم بالا در این یک شهر بساز و راه اندازی کنید بودن

حدود 80 هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی استان شاغل مستقیم دارند و از مجموع 2300 واحد صنعتی استان، 461 واحد در بخش ماشین آلات و فلزات اساسی، 139 واحد در بخش برق و الکترونیک هستند. 115 واحد در بخش نساجی، 408 واحد در بخش مواد شیمیایی 216 واحد، در بخش سلولزی 216 واحد، در بخش کانی‌های غیرفلزی 530 واحد و در بخش تولید محصولات غذایی 367 ​​واحد صنعتی هستند. بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان متعلق به شهرستان آمل است که حدود 400 واحد صنعتی فعال دارد.