معلم دانشگاه: دشمن به دنبال دوقطبی کردن ایران است/ ضعف های آموزشی در کنترل نکردن احساسات نسل نوجوان موثر است

یدالله سلطانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر اظهار داشت: برهم زدن امنیت و ایجاد ناامنی مورد پسند هیچکس نیست و همه ما مخالف اغتشاش هستیم و این تحرکات را رد می کنیم زیرا آرامش و آسایش مردم را از بین می برد. کشورهای ما

وی افزود: دشمنان و مخالفان نظام سعی می کنند ایران را دوقطبی کرده و از موقعیت ها و شرایط به نفع خود و تامین منافع کشورهای اروپایی استفاده کنند تا ناآرامی و ایجاد ناامنی باعث آسیب های مالی و اجتماعی به جامعه شود.

این استاد دانشگاه بیان کرد: گروه های مختلف در تحرکات اخیر اهداف خاصی را دنبال می کردند، برخی از آنها در داخل تعقیب می کردند و در اغتشاشات شرکت می کردند و گروهی از اراذل و اوباش به اغتشاشگران اضافه می شدند. احساسات در این حرکات وجود داشت.

سلطانی اضافه کرد: دستگاه های فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش که نقش مهمی در رشد انسان ایفا می کنند باید پاسخگوی حضور نوجوانان و جوانان در مشکلات باشند که متأسفانه در آموزش و پرورش ضعیف بوده اند و به دلیل کمبود دانش فکری بلوغ و عدم آگاهی در مورد نحوه بیان خواسته های خود. و مطالبات با آشوبگران و اراذل و اوباش همراه بود.

وی تصریح کرد: اغتشاشات به هیچ وجه مشکل را حل نمی کند هیچ چی هیچ کس نمی خواهد به امنیت کشور آسیب برساند.

این قهرمان پرورش اندام افزود: با توجه به اینکه برخی سلبریتی ها با کشورهای دیگر در ارتباط هستند و فکر مهاجرت در ذهنشان است، نظر خود را اعلام کرده و علیه نظام موضع گیری کرده اند، در حالی که الگوهای واقعی و مثبت کمتر معرفی می شوند. جامعه و شناسایی شده اند، در این راستا باید اقدامات موثری در جهت اطلاع رسانی و ارائه الگوی مناسب به نسل جوان صورت گیرد.

سلطانی در پایان گفت: برخی از تعاملات اجتماعی نیازمند بازنگری و اصلاح است تا افراد جامعه ملزم به انطباق بهتر با مسائل اجتماعی شوند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید