کرملین: روسیه با عقلانی سازی رسانه های غربی مخالف است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ ریاست جمهوری روسیه نسبت به پوشش رسانه ای در غرب در خصوص استفاده این کشور از سلاح هسته ای هشدار داد.

پس از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی مبنی بر آماده شدن روسیه برای نشان دادن تمایل خود برای استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ علیه اوکراین، کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد که تمایلی به مشارکت در لفاظی‌های هسته‌ای غرب علیه این کشور ندارد.

روزنامه انگلیسی تایمز روز دوشنبه گزارش داد که ائتلاف نظامی ناتو به اعضای خود هشدار داده است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با انجام آزمایش هسته ای در مرز اوکراین برای خودنمایی، تمایل خود را برای استفاده از سلاح هسته ای در جنگ نشان خواهد داد.

این روزنامه انگلیسی همچنین در گزارش خود مدعی شد که روسیه قطاری را که گمان می رود متعلق به یکی از واحدهای وزارت دفاع روسیه و حاوی مهمات هسته ای است به مرز اوکراین منتقل کرده است.

در 24 فوریه (5 اسفند 1400)، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که در پاسخ به درخواست جمهوری‌های دونباس (دونتسک و لوگانسک) در شرق اوکراین و همچنین «غیره‌زدایی و غیرنظامی کردن اوکراین»، این دستور صادر شد. برای راه اندازی «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین