معاون وزیر امور خارجه/ سفر اروپایی باقری به مجارستان

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «علی باقری» معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در آغاز سفر اروپایی خود وارد بوداپست پایتخت مجارستان شد. و سفر به چند کشور اروپایی و در اولین برنامه با «پیتر استری» سیاست امنیتی و انرژی وزارت امور خارجه مجارستان دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان به ایران در سال گذشته و برگزاری دومین دور کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران، گفت: اراده سیاسی مقامات دو کشور برای تقویت روابط دوجانبه پشتوانه ای قوی برای فعالان اقتصادی است و در گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان است.

باقری با اشاره به ادامه جنگ در اروپا بر سیاست منسجم جمهوری اسلامی ایران در مقابله با جنگ تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که زخم‌های هشت سال جنگ تحمیلی و چهار سال را متحمل شده است. از دهه ها تحریم، همانقدر که جنگ را به دلیل کشتار بی رویه انسان ها رد می کند و تحریم ها را به دلیل تنبیه بی رویه انسان ها محکوم می کند.

مذاکره کننده ارشد کشورمان با اشاره به آخرین تحولات مذاکرات بر سر رفع تحریم ها گفت: جمهوری اسلامی ایران تمایل طرفین به تعهدات پایدار را عامل دستیابی سریع به توافق و پایبندی به آن می داند. تعهدات به عنوان تضمین حفظ و تداوم توافق.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید