تولید 140 هزار تن سیب پاییزه با ارقام مختلف در مشگین شهر – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر احمد فیض عصر سه شنبه در عملیات برداشت سیب پاییزه مشگین شهر گفت: سیب مشگین شهر به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی از شهرت خاصی در کشور برخوردار است و باغداران این منطقه سعی می کنند محصولات خود را به بازار مصرف استان های مختلف ارسال کنند.

وی تصریح کرد: از 14 هزار هکتار باغ مشگین شهرنیمی از این باغات به تولید سیب اختصاص دارد تا شاهد تولید سیب با ارقام مختلف از جمله شاگلی در باشیم. مشگین شهر بودن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر وی گفت: بخشی از محصولات تولید شده در این شهرستان در سردخانه نگهداری می شود تا در پایان سال روانه بازار شود.

فیض افزود: 25 هزار تن سیب تولیدی این شهرستان صیفی است و 140 هزار تن در پاییز برداشت می شود که با طعم، عطر و کیفیت بالا در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می رسد.

وی در بخشی دیگر از خطاب خود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشگین شهر در دامنه تپه های سبلان قرار دارد و در طول شبانه روز می توان ارتفاع، عرض جغرافیایی و اختلاف دمای مناسب را در این شهر مشاهده کرد.تولید سیب در این شهر از کیفیت و کیفیت خوبی برخوردار است. ترد خاص است.

فیض مدت زمان ماندگاری سیب تولیدی این شهرستان را در سردخانه ها یادآور شد و افزود: تلاش ما بر این است که مقداری از این محصول را در روزهای پایانی سال در سردخانه های این شهرستان برای فروش نگهداری کنیم.

وی گفت: باغداران این شهرستان در هر هکتار 25 تن سیب برداشت می کنند که یکی از باغداران مشگین شهری با ارقام جدید، او توانست دو برابر متوسط ​​تولید سیب تولید کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر وی از نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان و نبود سردخانه خبر داد و گفت: پایین بودن قیمت سیب یکی از مشکلات و نگرانی های جدی است و انتظار می رود مسئولان برای توسعه صنایع تبدیلی با ایجاد شغل قوی در سال های آینده در این شهر.