حضور 300 سالمند در مراکز ویژه پذیرایی از سالمندان

به گزارش خبرنگار فارس از زنجان، گل نساء آقامحمدی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان زنجان در گروه سالمندان زنجانی با اشاره به شرایط مراکز شبانه روزی ویژه سالمندان، اعلام کرد: حداقل سن. پذیرش در این مراکز 60 سال است و سالمندان با حداقل وابستگی یا سالمندان دارای افراد تحت تکفل مجاز به پذیرش در روز مرکز هستند و همچنین سالمندان مبتلا به بیماری های عفونی و واگیر پس از طی دوره سرایت با نظرخواهی پذیرش خواهند شد. از دکتر مرکز

وی آموزش سبک زندگی سالم، آموزش مهارت های زندگی، دوره های آموزشی مانند صنایع دستی، بافندگی، قرآن، سوادآموزی و…، آموزش سلامت و مراقبت فردی، خدمات توانبخشی از جمله خدمات مراکز شبانه روزی سالمندان را برشمرد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: مراکز شبانه روزی سالمندان با ایجاد محیطی شاد و با خیال راحت برای سالمندان فرصت مناسبی برای توسعه دوستی با سایر همسالان و گسترش روابط اجتماعی و همچنین ارائه و تشدید ارائه خدمات پزشکی و مراقبت به سالمندان فراهم می کند و سطح سلامت جسمی و روانی سالمندان را افزایش می دهد. . حفظ و ارتقای سطح استقلال فردی.

آقامحمدی با اشاره به اینکه تمامی خدمات مددکاری اجتماعی به معلولان و سالمندان بر اساس تشخیص کمیسیون ICF است، یادآور شد: کمیسیون پزشکی بر اساس ضوابط و دستورالعمل های مصوب، نوع و شدت معلولیت و فرد را ارزیابی می کند. توسط آژانس رفاه کشور واجد شرایط برای کمک تلقی می شود و کد درخواست دریافت می کند.

این مسئول تصریح کرد: داوطلب می تواند درخواست خود را به بهزیستی شهرستان خود ارائه دهد و پس از ارسال درخواست به پذیرش شهرستان و ارائه مدارک لازم، وضعیت داوطلب بررسی و ارزیابی می شود و پس از تایید شرایط پذیرش. ، پرونده قابل ارسال است و متقاضی می تواند طبق دستورالعمل از ادغام مجدد و حمایت اجتماعی سازمان بهره مند شود.

وی افزود: با توجه به اینکه استان زنجان جزو 10 استان رشد جمعیت سالمند است و بیش از 100 هزار نفر از جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند، لازم است در آینده برنامه های ویژه ای برای این قشر در نظر گرفته شود تا آنها می توان در طول پیری زندگی کن

نماینده مردم توانبخشی اجتماعی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته جهانی سالمند گفت: در حال حاضر 2 مرکز شبانه روزی سالمندان و 3 مرکز شبانه روزی سالمندان در استان فعال هستند و نزدیک به 300 سالمند زن و مرد در مراقبت های آموزشی هستند. و توانبخشی در این مراکز.

پایان پیام/73005
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید