شخصیت های اصلی مداحی اردبیلی معرفی شدند – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، در مراسمی که عصر سه شنبه در سالن اجتماعات پارک بانوان اردبیل برگزار شد، 10 مداح برتر آذری زبان در بین مداحان جوان و نوجوان استان های مختلف کشور معرفی و شناسایی شدند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در این مراسم گفت: منطقه آذربایجان با عشق و ارادت به میدان سیدالشهدا.آ) و قمر منیر بنی هاشم حضرت عباس(ع)آ) شهرت عمومی و خاص است و از آن انتظار می رود خط شاعران و مداحان برجسته در جهان اسلام بدرخشند.

علی ملا احمدی وی گفت: در قالب برنامه «حسین نواسیکه برای سومین سال به میزبانی پایتخت برگزار می شود حسینیت اردبیل برگزار شد، بیش از 100 نامزد آثار خود را به دبیرخانه این برنامه ارسال کرده بودند که از بین آنها 40 نفر در ابتدا با نظر هیئت داوران انتخاب شدند.

وی گفت: این نوجوانان و جوانان در 10 گروه چهار نفری و در قالب 16 مداحی تهیه و تولید شدند تا پس از پخش از شبکه سبلان و اجرای نمایش توسط این مداحی ها برترین ها انتخاب شوند. .

مدیر عامل مرکز اشاعه اردبیل افزود: امیدواریم با حرکتی که در قالب این برنامه آغاز شد، بتوانیم در استان های آذری نشین و در سطح کشور در سال های گذشته آموزش و تحویل جامعه بدهیم. آمدن. سال ها.”

ملا احمدی وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: تلاش ما بر این است که این نوجوانان و جوانان بیش از پیش دارای محتوا و ماهیت قیام سیدالشهدا باشند.آ) و همچنین شور و شعور حسینی شناخته می شود و زمینه انتقال مفاهیم و مبانی ارزشی در قالب این برنامه ها فراهم می شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل استان اردبیل را مرکز آموزشی و پرورشی و مرکز مداحان برجسته و ممتاز اعلام کرد و ادامه داد: خانواده مرحوم مؤذن زاده اردبیلی و دیگر مداحان سرشناس و نامدار این استان در سطح ملی و بین المللی. سطوح توانسته اند نام خوب و شایسته ای از Remember them را به خود اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از سخنرانان برجسته با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.