رهبران نگران تا تکمیل پرونده در بازداشت هستند – خبرگزاری مهر ایران و جهان

ابوالفضل عمو یا دایی مشروح سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر ملاقات این کمیسیون عصر امروز (سه شنبه 12 مهرماه) با حضور وزیر اطلاعات گفت: ملاقات امروز حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات و معاونانش گزارش مفصلی از تحولات و رویدادهای اخیر کشور ارائه کردند و اطلاعات دقیق به دست اعضای کمیته رسید. بر اساس وقایع اخیر در کشور ابعاد مختلفی داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: این اطلاعات بر اساس جنگ دانش دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دست آمده و بررسی شده است. همچنین گزارشی از دستگیرشدگان حوادث و اغتشاشات اخیر ارائه و وزیر بیان کرد یک عدد در میان دستگیرشدگان، آنها نقش رهبری را در اغتشاشات داشتند و جدای از این افراد یک عدد همچنین در هفته های اخیر دستیار سپس به دلیل اینکه نقش موثری در اغتشاشات نداشتند آزاد شدند اما سرکردگان اغتشاشگران تا تکمیل و ارائه پرونده بازداشت شدند. ارجاع به آنها در بازداشت باقی می مانند.

عمو یا دایی تکرار شد: بر اساس بر اساس گزارش وزیر اطلاعات، در جریان دستگیری های اخیر شاهد حضور عوامل وابسته به گروه های متخاصم از جمله گروهک های تجزیه طلب، بهائیت و منافقین بوده ایم و در بیانیه توضیحی وزارت اطلاعات آمده است. در این خصوص منتشر شده است که جزئیات روشنی از حضور و نقش این افراد در ناآرامی ها ارائه می کند. .

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی پیش از این از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان نیروی انتظامی برای رسیدگی به این پرونده دعوت کرده است، گفت: جلسات کمیسیون در این زمینه ادامه خواهد داشت و تردیدی نیست که امنیت مردم و امنیت مردم ثبات کشور خواسته اصلی نمایندگان است. مراجع ذی ربط و حراست و البته موضوع فوت خانم امینی موضوعی است که در شوراها و کمیسیون داخلی مجلس به طور کامل در حال بررسی است. .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در بخشی دیگر از این مطلب ملاقات وزیر اطلاعات به سؤالات 3 نماینده پاسخ داد و سؤالات از سوی وزیر مطرح شد و با توجه به جزئیات سؤالات مقرر شد بررسی تفصیلی سؤالات در جلسات کارشناسی بعدی ماه آینده موکول شود.

وی افزود: آقایان رضایی و علیزاده بلند می شود نمایندگان دشتستان و دامغان و خانم پاشایی نمایندگانی بودند که از وزیر سوال کردند و سوالات آنها برای بررسی بیشتر به جلسات کارشناسی که با کمیسیون امنیت ملی برگزار شد موکول شد.