روزانه 140 هزار بشکه نفت در استان ایلام تولید می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا عصر سه شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه گام مهمی در راستای تامین مطالبات مردم استان در حوزه نفت و گاز برداشته شده است، گفت: وی گفت: از مجموع 145 هزار بشکه نفت تولیدی غرب کشور 140 هزار بشکه در استان ایلام و 5 هزار بشکه در استان های کرمانشاه و لرستان تولید می شود.

وی ادامه داد: بر اساس پیگیری های انجام شده و دستور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، پول درآمدهای مالیاتی شرکت نفت و گاز غرب به صورت مستقیم وارد استان می شود و برای این امر لازم است تا اداره کل امور مالی استان ایلام برای انتقال پرونده مالیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور ظرف یک هفته نهایی می شود.

وی افزود: درآمد استان حول دو محور نفت و درآمد استانی مانند مالیات و غیره می چرخد ​​و باید به این دو موضوع توجه شود.

استاندار ایلام با اشاره به نقش سایر دستگاه های اجرایی مرتبط در امور مالیاتی از بانک ها خواست تا حساب بدهکاران مالیاتی را به صورت بلادرنگ مسدود کرده و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند که این امر موجب ارتقای درآمد استان می شود.

بهرام نیا در پایان خاطرنشان کرد: پس از گذشت سالیان متمادی در تاریخ استان که رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است، با معرفی دستگاه های اجرایی، تحریم ها، بازرسی ها، تورم استان چهار رتبه کاهش یافته است. و نهادهای نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی، جهاد و صمت افزود: راه اندازی میدان میوه و تره بار در ایلام باعث کاهش بیشتر نرخ تورم در استان می شود.