ترویج مفاهیم نهج البلاغه حلال بسیاری از مشکلات جامعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام علی اصغر بیگی، مدیرعامل مؤسسه نور نهج البلاغه استان اصفهان عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان بر نیاز جامعه امروز تاکید کرد. نهج البلاغه بیش از هر زمان دیگری گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اگر مفاهیم نهج البلاغه در جامعه گسترش یابد، بسیاری از مشکلات برطرف می شود. انقلاب اسلامی ایران با قرآن و نهج البلاغه آغاز شد و ادامه آن تنها با این دو عنصر امکان پذیر است.

وی با اشاره به برخی ویژگی های نهج البلاغه از جمله شیوایی و تنوع محتوایی آن، خاطرنشان کرد: لازم است روسای نهادهای مختلف با نهج البلاغه شناخت خود را عمیق کنند.

بیگی با برجسته ساختن طرح عملیاتی سازی توسعه و ترویج مفاهیم نهج البلاغه با ضوابط منشور اخلاقی و اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام، گفت: این طرح با هماهنگی سازمان مدیریت بازرسی و برنامه ریزی پیشنهاد شد. . استان و قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم حدود یک سال پیش.

مدیر مؤسسه نور نهج البلاغه استان اصفهان با بیان اینکه از دیگر اقدامات انجام شده استخراج سامانه موضوعی نهج البلاغه برای دانش آموزان است، یادآور شد: در مشهد مقدس 20 هزار پایان نامه در مورد نهج نگارش شده است. البلاغه و کتابخانه تخصصی نهج البلاغه هم دارند اما هنوز در اصفهان مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه طرح یکشنبه های نهج البلاغه در مساجد سراسر استان پیش بینی شده است، گفت: بخش مهم دیگر مربوط به وزارت ارتش و نیروی انتظامی است که در این راستا سال گذشته تمامی کلانتری ها آموزش داشتند و برنامه ریزی هایی نیز انجام شد. برای امور نظامی برنامه ریزی شده است.

ارتقای امنیت زیرساخت های فناوری اطلاعات یکی از نکات کلیدی برای دستگاه های مختلف است

همچنین در ادامه این جلسه محمد اکبریان رئیس مرکز راهبردی افتای اصفهان با بیان اینکه بنا به دستور استاندار جلسات مختلفی در خصوص ارتقای امنیت فناوری اطلاعات و زیرساخت های صنعتی برگزار شد، گفت: پس از مصوبه هیئت استان در 20 تیرماه برای روسای فناوری اطلاعات و حفاظت دستگاه ها جلسه علنی در 31 تیرماه با هدف اجرای مصوبه و توجیه پرسشنامه ریسک ویژه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در پرسشنامه ریسک ویژه 25 نقطه خرابی زیرساخت فناوری اطلاعات برای دستگاه ها تعریف شده است، افزود: همچنین به مدیران دستگاه ها یک هفته فرصت داده شد تا کمیته امنیت فناوری اطلاعات و کارگروه را ارائه کنند و پس از آن در 25 مورد سلسله مکاتباتی با موسسات انجام شد که طی آن پرسشنامه ویژه ریسک ها را برای آنها ارسال کردیم و در این پرسشنامه مجدداً بر ارائه کمیته مذکور تاکید شد.

اکبریان درباره آمار اعلام اطلاعات از دستگاه های مختلف گفت: 39 دستگاه از 60 دستگاه هدف اطلاعات خود را ارسال کردند که در زمینه پرسشنامه ریسک های ویژه در محیط های صنعتی، 5 دستگاه از 19 دستگاه پرسشنامه را تکمیل کردند، همچنین در خصوص آموزش. و اطلاعیه اعضای کمیته فناوری اطلاعات اسامی 25 دستگاه را اعلام کردند و برای 36 دستگاه این کار را انجام ندادند.

مدیر مرکز راهبردی افتای اصفهان با بیان اینکه در این مدت 220 تماس تلفنی با مسئولان حراست و مدیران فناوری اطلاعات داشتیم و به نتایجی دست یافتیم، افزود: با پیگیری های انجام شده متوجه شدیم دستگاه ها در دانش فناوری اطلاعات امنیت اطلاعات ضعیف هستند. و در این راستا الگویی لازم است. ما آنجا بودیم تا مواردی را برای دستگاه ها روشن کنیم.

وی گفت: در نهایت دستگاه ها برای ادامه حیات باید به مسائل دوگانه بازیابی بلایا و تداوم کسب و کار توجه کنند.

انتهای پیام/63125/ج/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید