خبر خوش برای 10 هزار فعال صنعت/بیمه – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه نظارت ستادی رئیس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میانگین حقوق کارکنان این وزارتخانه از همه جا کمتر است. این انشاالله با دستور شما این مشکل حل میشه.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به حوزه گردشگری ادامه داد: در حوزه گردشگری تنها 20 میز گردشگری جدی و تخصصی برپا شده است و 800 نفر از فعالان این حوزه در همایش گردشگری غذا حضور داشتند. قرن جدید دیروز، این تنها بخشی از آن است، از این جدول است که ما راه اندازی کردیم.

ضرغامی درباره حوزه میراث فرهنگی نیز گفت: یگان حفاظت ما کار بسیار مهمی دارد اما خودرو و نیروی آموزش دیده ندارد. اما ما با امکاناتی که می بینید از بزرگترین گنجینه جمهوری اسلامی محافظت می کنیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه صنایع دستی در این وزارتخانه وجود دارد، خاطرنشان کرد: از اینکه در جلسه هفته گذشته دستور اطمینان 10 هزار صنعتگر را صادر کردید، تشکر می کنیم و این مژده را به این عزیزان بدهیم. مر اقتصاد مقاومتی صنعتگری است و ممکن است امروز هر خانه ای تبدیل به کارگاه شود. شعار حرفه ماست و بیشتر این افراد زن و سرپرست خانوار هستند و اگر مشکلی در کارشان داشته باشند مناسب نیست. میراث فرهنگی بهترین ابزار برای انسجام ملی است.

ضرغامی ادامه داد: میراث فرهنگی ما بهترین ابزار برای انسجام ملی است. تاکنون دوقطبی ها را تبلیغ کرده اند. امروز دیدید که چقدر ریشه های گرانقدر توحید و تمدن در گذشته ایران وجود دارد و به قول شهید مطهری با این پیشینه درها را گشودیم و اصلاً با آن نجنگیدیم ارتش اسلام.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: موزه ملی که در سال 1316 تاسیس شده است همچنان در خدمت مردم است. این تعداد از مخازن و گنجینه های ما در اینجا ذخیره شده است که مستلزم توجه مثبت شما به این منطقه است و از این بابت از شما تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در خصوص میدان مشاخ اگر مصوبه کمیسیون که اکنون در دولت تصویب شده است به سرعت در دولت تصویب شود، خدماتی که در این 43 سال به میراث فرهنگی کردید قابل مقایسه با سایرین نیست. همه، و من فکر نمی کنم در سال های دور باشد. هرکسی می تواند چنین کاری را برای میراث فرهنگی کشور انجام دهد.