دشمن می خواست حادثه را از دانشگاه دوم آغاز کند – زنجان نیوز – خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم زنجانافشارچی امروز در پنجمین جلسه کارگروه مسائل اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده که در تالار پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور و استان زنجان: اگر بخواهیم اغتشاشات اخیر را تحلیل کنیم، باید پارامترهای درونی را بررسی کنیم و در عین حال به بیرونی توجه کنیم وگرنه به بیراهه می‌رویم.

استاندار زنجان با بیان اینکه پارامترهای داخلی مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است، گفت: پارامتر اصلی در اغتشاشات اخیر، دخالت نظام حکومتی در مسیر حرکت نظام جمهوری است، زیرا یکی از شعارهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است. نظام جمهوری اسلامی استقلال است، آزادی، جمهوری اسلامی است، این استقلال و این آزادی برای مقابله با نظام سلطه ایجاد شد و بر اساس همین شعار است که انقلاب اسلامی از سلطه بیرون آمد.

وی با اشاره به اینکه در طول 43 سال انقلاب اسلامی با موانع و اتفاقات زیادی مواجه بوده که ناشی از نفوذ نظام سلطه بر این کشور بوده است، گفت: در این مدت مقاومت در برابر نظام سلطه قوی‌تر بوده است. ضربات دشمنان مانند ترور، انفجار و ضربه انگشت به زخم افزایش یافته است.

افشارچی تاکید کرد: دشمنان با همه ابزار به میدان آمده اند و مهم این است که کجا بایستیم، چه چیزی لازم است تا یک دید کلی داشته باشیم و باید حدود خود را مشخص کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از زمستان سال گذشته تا تیرماه امسال به طور میانگین دو تجمع صنفی در مقابل استانداری برگزار شد، گفت: در این تظاهرات در میان جمعیت حضور داشتند و ضمن تماس تلفنی. برای آرامش، سوالات و مسائل آنها شنیده شد و تمام تلاش خود را به کار گرفت. من تمام تلاش خود را برای حل مسائل انجام می دهم و به مردم اطلاع می دهم که صدای آنها شنیده می شود.

وی تصریح کرد: در حوادث اخیر که با برنامه ریزی های نظام سلطه رقم می خورد باید دید چه کسانی از این خشونت ها سود می برند و باید مراقب مشکلات بود.

افشارچی حادثه دانشگاه زنجان را برجسته کرد و گفت: همه دشمنان که از دو شب گذشته برنامه ریزی کرده بودند این بود که این حادثه را در دانشگاه دوم آغاز کنند که علیرغم همه تلاش رسانه های دشمن، این اتفاقات محقق نشد و با اقدامات انجام شده تولید نشد. توسط سیستم گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش نظام شنیدن خواسته های مردم است، گفت: این اتفاقات نشان داد که نظام در حال اصلاح و یادگیری است. در طول 43 سال گذشته، بسیاری از مردم به برخی قوانین اعتراض کرده اند و قانون چندین بار تغییر کرده است.

استاندار زنجان بیان کرد: تلاش ما بر این است که مشکلات اقشار پایین محل که بیشتر از اقشار پایین جامعه بودند را بررسی و حل کنیم و با اقشار بالا که باز گفتگو هستند این کار را انجام دهیم.

وی با تشکر از مردم و اصحاب رسانه استان به دلیل برافروختن آتش خشونت و اختلافات و محکومیت اغتشاشات گفت: انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید است و برای اینکه استقلال خود را حفظ کنیم و نتوانیم یک گاو نقدی برای غرب باشید، ما جوانان زیادی را تقدیم انقلاب کردیم. .

انتهای پیام