محکومیت جنگ و تحریم به مجازات افراد بی گناه – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان در آغاز سفر اروپایی خود و سفر به چند کشور اروپایی وارد بوداپست پایتخت مجارستان شد. مجارستان دور هم جمع شد و بحث کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان به ایران در سال گذشته و برگزاری دومین دوره دور کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران گفت: اراده سیاسی مقامات دو کشور برای تقویت روابط دوجانبه، پشتوانه محکمی از فعالان اقتصادی در گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان است.

باقری با اشاره به ادامه جنگ در اروپا، درباره سیاست منسجم جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با جنگ گفت. برجسته شده وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که 8 سال جنگ تحمیلی و 4 دهه تحریم را متحمل خسارات و خسارات شده است، جنگ را به همان اندازه که “کشتار بی رویه “انسان” را رد می کند. او حرام را می داند همچنین به دلیل “مجازات بی رویه انسان ها” را محکوم می کند.

مذاکره کننده ارشد کشورمان با اشاره به آخرین تحولات مذاکرات بر سر لغو تحریم ها گفت: جمهوری اسلامی ایران تمایل طرفین به “تعهدات پایدار” را دلیل انعقاد سریع توافق می داند و می داند. “احترام به تعهدات” به عنوان ضمانت حفظ و تداوم توافق.