تصویب 13 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح تولید در کرمانشاه – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم بعدازظهر سه شنبه از آخرین وضعیت ساخت کارخانه کاشی و سرامیک بازدید کرد. کیاسرم زاگرس که در شهرک صنعتی زاگرس واقع شده است گفت: یکی از برنامه های بسیار مهم دولت سیزدهم بحث اشتغالزایی و رونق واحدهای تولیدی است که در استان با پیروی از این سیاست ها و راهکارها برنامه بازدید و رفع موانع احداث و توسعه واحدهای تولیدی به منظور افزایش اشتغالزایی در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در استان کرمانشاه تلاش ویژه ای برای توسعه و راه اندازی واحدهای تولیدی صورت می گیرد که راه اندازی این واحدها از اولویت های کاری مهم مسئولان است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به بازدید از وضعیت کار این کارخانه چیا سلام زاگرس گفت: یکی از واحدهایی که در سفر ریاست جمهوری به استان مصوب شد این پروژه است که پروژه بسیار خوبی است و در سه فاز اجرا می شود.

امیری مقدم گفت: در فاز اول این طرح بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود که برای 250 نفر شغل ایجاد می شود و در فاز دوم و سوم بیش از 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و برای 700 نفر اشتغال ایجاد می شود. ایجاد شغل در پی می آید.

وی این گونه واحدهای تولیدی را افتخاری برای استان دانست و افزود: با توجه به اینکه بخشی از دستگاه ها و تجهیزات این طرح وارداتی است، با توجه به مذاکراتی که با سرمایه گذار این طرح داشتیم، مقرر شد اولین فاز تا هفته دولت آینده افتتاح می شود و فازهای بعدی باید به تدریج افتتاح شود و در خدمت مردم استان باشد.

استاندار کرمانشاه از تصویب 13 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای 100 طرح تولیدی با 10 هزار شغل در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: یکی از این طرح ها کارخانه بزرگ کاشی و سرامیک است. کیاسرم با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی حدود 700 شغل ایجاد می کند و فاز اول آن تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.