بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از زندان تهران بزرگ و گفتگو با تعدادی از بازداشت شدگان آشوب

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با همراهی جمعی از مسئولان ستاد حقوق بشر این مرد و مدیر کل زندانهای استان تهران به زندان تهران رفت و زندانیان را از بازداشتگاه خارج کرد. وی از اغتشاشات اخیر تهران بازدید کرد و با برخی از آنها گفتگو کرد قصد داشتن انجام داد

در این دیدار دبیر ستاد حقوق بشر در جریان درخواست های بازداشت شدگان و روند رسیدگی به پرونده های آنان قرار گرفت.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه در دیدار با مسئولان سازمان زندان ها و مراجع قضایی مستقر در زندان تهران بزرگ، ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی آنان، بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت زندانی در اسرع وقت اشاره کرد. ممکن است.

وی در این جلسه گفت: باید بین فریب خوردگان و یا با برانگیختن احساسات یا عواطف وارد فضای مجالس شود; اما در میان کسانی که دست به اقدامات آشوبگرانه نمی زدند و اموال عمومی و خصوصی را تخریب نمی کردند و به مردم و مأموران امنیتی که امنیت مردم و جامعه را برهم می زدند، حمله نمی کردند. اگرچه این افراد مرتکب عمل غیرقانونی شده اند، اما با استفاده از روش اسلامی می توان آزادی گروه اول را تامین کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه گفت: تحقیقات برای شناسایی افرادی که احتمالاً بی گناه دستگیر شده اند و یا نقشی در تخریب و ناامنی نداشته اند تسریع شده است. در همین راستا بخش قابل توجهی از بازداشت شدگان استان تهران که بیش از 620 نفر تا شب گذشته آزاد شده اند.

غریب آبادی از مسئولان زندان خواست تا به رعایت حقوق دستگیرشدگان از جمله تماس با خانواده، توضیح اتهام و دسترسی به وکیل توجه بیشتری داشته باشند.

در این جلسه مسئولان زندان همچنین از ارائه کارت تلفن رایگان به زندانیان در سه روز اول خبر دادند و از ابتدای اقامت در زندان تهران بزرگ بدون محدودیت با خانواده خود تماس گرفتند. هم با اينكه این افراد در حال بررسی پرونده هستند، اما فرصت ملاقات با خانواده های خود را داشته اند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید