غربالگری پزشکی سالمندان به صورت رایگان انجام می شود/توزیع اقلام بهداشتی بین سالمندان

به گزارش خبرنگار فارس از زنجان، مسعود حسینی معاون پشتیبانی و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گروه کاری سالمندان در تشریح خدمات کمیته امداد سالمندان گفت: علاوه بر پرداخت مستمری، ارائه مسکن و خدمات امدادی معمول، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به دلیل هزینه های بالای درمان و نیازهای درمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سالمندان

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با اشاره به اینکه بخشی از سالمندان تحت حمایت امدادی از بیماری های سخت و خاص رنج می برند که هزینه های درمان آن نیز با حمایت کمیته امداد انجام می شود، گفت: در به منظور اطمینان از سلامت سالمندان، غربالگری صورت آنها به طور منظم انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه غربالگری سلامت سالمندان به صورت رایگان از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام می شود، افزود: این غربالگری به صورت چک است. فشار شریانی، قند خونتشخیص بیماری های خاص و … صورت می گیرد.

حسینی تامین نیازهای اساسی سالمندان را یکی از اولویت های این سازمان دانست و افزود: باید ضمن تاکید بر حفظ جایگاه و جایگاه سالمندان در خانواده، زمینه ساز تداوم حضور این بستگان باشیم. در جامعه.

نایب رئیس پشتیبانی و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان افزود: در این راستا بر مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل و همچنین تامین وسایل کمکی مانند سمعک تاکید شده است. عینک، ویلچر و واکر این به طور مداوم انجام می شود.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش جمعیت سالمندان باید بتوانیم دغدغه های سالمندان و مشکلات آنها را رصد کرده و راهکارهایی ارائه دهیم.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کمیته امداد حمایت از سالمندان نیازمند است، افزود: کمیته امداد از سالمندان دارای معلولیت و یا مبتلا به بیماری خاص حمایت می کند. بر اساس شاخص های تعیین شده از سازمان مستمری دریافت نمی کنند و جزو پایین ترین دهک های جامعه محسوب می شوند.

حسینی به برنامه های امسال هفته تکریم سالمندان اشاره کرد و افزود: توزیع بسته های معیشتی و سلامت، دیدار و دلجویی از خانواده های دارای سالمند، عیادت از سالمندان بستری در بیمارستان و پیاده روی صبحگاهی سالمندان به صورت ویژه انجام می شود. راه در این روزها

معاون حمایتی و سلامت خانواده کمیته امداد استان زنجان عمده مشکلات سالمندان را در حوزه درمان و تامین مسکن برشمرد و گفت: هزینه های درمانی، بهداشتی و مسکن بخشی از مشکلات اقتصادی این قشر است که کمیته امداد موظف است در این زمینه اقدام کند. کاهش این نگرانی ها با کمک خیرین و مشارکت مراکز خیریه تلاش می کنند.

پایان پیام/73005
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید