موافقت اصولی شورا با حذف ده ها پلاک از کمربند پارک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیداری صمیمانه آه تو با حضور جعفر شربیانی نایب رئیس کمیسیون برنامه ریزی و معماری مجلس شهر، محمدجواد خسروی شهردار منطقه 18 با شهروندان شهرک مسلمین در مصلی مسلمین فرزند پسر چابک (آ) صورت گرفت، خبر رسمی ترخیص 131 پلاک ثبت شده است در مورد طرح کمربند سبز اعلام شد و مقرر شد پس از چهار دهه وقفه مجوز ساخت به متقاضیان ارائه شود.

شربیانی طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه مردم به جای سخنران، خدمتگزار مردم را می خواهند، گفت: معتقدم نیازی به تریبون برای خدمت رسانی نیست و ما نمایندگان مردم در دوره ششم پارلمان شهری نشان داده اند که باید وارد عمل شوند و اقدام کنند.

وی ادامه داد: شخصا زمانی که دبیر شورای این منطقه خواستار حذف این تعداد پلاک شد ثبت شده است به کمربند فضای سبز برخوردم، بعد از چهار دهه شرمنده بودم بدانم چرا مردم با این همه مشکلات دست و پنجه نرم می کنند، اما الحمدلله با همت فراوان شما خادمان عزیز در مجلس شهری این موضوع پس از چهار دهه علما و آرزوی دیرینه شهروندان با صدور پروانه ساختمانی جدید برآورده شده است.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود به سایر اقدامات کمیسیون برنامه ریزی و معماری شورای اسلامی شهر از جمله حل مشکل صدور پروانه ساختمانی برای املاک شهروندی منطقه نافر آباد نیز اشاره کرد. در مجاورت حرم عبدالعظیم حسنی و همچنین تکمیل گذرگاه زیرزمینی ورودی قبرستان بهشت ​​زهرا.س) وی افزود: با رویکرد اقدام و عمل، این مشکلات را برطرف کرده ایم و در نظر داریم مشکلات مشابهی را در منطقه شهید بروجردی و خاور شهر واقع در منطقه 15 تهران ساماندهی و رفع کنیم.

همچنین محمدجواد خسروی شهردار منطقه در ادامه این مراسم سخنان خود را با ارائه مروری بر نحوه اطلاع رسانی مطالبات شهروندان این شهر و پیگیری آن در مجلس شهری آغاز کرد و گفت: : من این سعادت را داشتم که به مدت 5 ماه در این منطقه خدمت کنم و در این مدت میزبان محترم نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری اسلامی شورای شهر برای حل مشکل چهار دهه ای شهروندان مسلمان بودیم. مستعمره

وی سپس به موضوع بی توجهی به ارائه تسهیلات در بافت های فرسوده پرداخت و گفت: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری منطقه در این مدت کوتاه تداوم بازگشت تسهیلات تشویقی به بافت های فرسوده بوده است که حذف شده بود. از سال 1396 و پس از پیگیری، ارائه مجدد پروانه طبقات اضافی به حالت قبل بازگشت و متقاضیان می توانند برای ساخت و ساز در این بافت ها پروانه چهار طبقه دریافت کنند.

به گفته خسروی، استخراج شن و ماسه و مسائل حریم خصوصی دو چالش مهم مدیریت شهری در منطقه است که امیدواریم با همکاری مجلس شهری و اقدامات حاکمیتی بتوان بر آن فائق آمد. بیایید.

شهردار منطقه 18 پایتخت همچنین از آماده بهره برداری فاز اول بزرگراه 76 متری شهید بروجردی در سال جاری خبر داد و گفت: با تلاش های صورت گرفته خط بزرگراه این پروژه عظیم به طول حدودا 4 کیلومتر با 4 روگذر و یک زیرگذر تکمیل و در اختیار شهروندان قرار می گیرد تا از بار ترافیکی بازار آهن و آهن فروشی شاد آباد کاسته شود و این منطقه از بن بست خارج شود.

ارائه گزارشی از روند رسیدگی به شکایت شهروندان شهر مسلمان به شهرداری منطقه و مجلس شهری مبنی بر حذف 131 پلاک ثبت شده است از طراحی کمربند فضای سبز توسط دبیر دبیران شورای بخش و همچنین تقدیر از دست تمرین‌کنندگان اجرای این طرح توسط شهروندان از دیگر محورهای این مراسم بود.