رزمایش مشترک آمریکا با کره جنوبی و ژاپن خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرماندهی هند و اقیانوسیه ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور در واکنش به آزمایش موشک بالستیک اخیر کره شمالی، رزمایش دوجانبه جداگانه ای را با کره جنوبی و ژاپن برگزار می کند. دریای ژاپن . .

در نتیجه، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که جنگنده های سئول و واشنگتن در حال انجام تمرینات نظامی متمرکز هستند.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: این رزمایش با شرکت 4 فروند جنگنده اف 15 و 4 فروند اف 16 نیروی هوایی آمریکا انجام شد و 2 فروند جنگنده کره جنوبی به زمین نشستند. 2 بمب بر علیه یک هدف فرضی در محدوده تیراندازی آنها را به دریای غرب پرتاب کردند.

از سوی دیگر نیروهای مسلح ژاپن قصد دارند رزمایش نظامی مشترکی با آمریکا برگزار کنند.

به گزارش رویترز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن با جان آکیلینو، رئیس فرماندهی هند و اقیانوس آرام آمریکا دیدار کرد و از برگزاری رزمایش مشترک بین ژاپن و آمریکا در روزهای آینده خبر داد و بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز تلفنی گفتگو کرد.

اوایل صبح سه شنبه، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد که یک موشک بالستیک کره شمالی که به اقیانوس آرام بر فراز ژاپن شلیک شده بود، در اقیانوس آرام خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرد. مکان دقیق این موشک‌ها اعلام نشده است، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواسته است که به بقایای موشک‌های کره شمالی نزدیک نشوند و در صورت کشف چنین زباله‌هایی فوراً با مقامات تماس بگیرند.