400 زندانی اغتشاشات اخیر آزاد شدند – اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علی صالحی پس از بازدید 4 ساعته از زندان تهران بزرگ و بازدید 3 ساعته از زندان اوین تاکید کرد که به زودی کیفرخواست برای عوامل سازمان یافته و اصلی زندان صادر و به دادگاه ارسال می شود. وی گفت: با توجه به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در جشن دانش آموختگی مشترک دانشجویان دانشگاه افسری مبنی بر لزوم تفکیک رده های مختلف خردسالان و مقصران اصلی ناآرامی های اخیر. در کشور بلافاصله قوه قضاییه در این زمینه وارد عمل شد.

وی افزود: با توجه به تفکیک سطوح مختلف زندانیان و گزینش آنها از نظر نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، میزان عمل و میزان گناه و مداخله در صحنه، برخی از این افراد جزو افرادی بودند. که در این زمینه تخلفات کمتری مرتکب شده بودند. مقدمات شناسایی و رهاسازی آنها فراهم شد.

دادستان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد دستگیر شده از نظر التهابات و هیجانات وارد صحنه شدند و اکنون با اخطار اقدامات خود، 400 نفر از این افراد صبح امروز پس از بررسی سوابق از زندان آزاد شدند.

وی افزود: این افراد پس از اخذ تعهد و به شرط عدم تکرار اقدامات شرکت برگشتند.

صالحی به اغتشاشگرانی که مرتکب جنایات سنگین تری از جمله آتش زدن اموال عمومی، ایجاد هرج و مرج در جامعه و اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان شده اند، پرداخت. در واقع بدون تسامح، با قاطعیت و قاطعیت کامل اقدامات قاطع قضایی انجام و پرونده این افراد به صورت ویژه و غیر قابل قبول در دادسرای تهران رسیدگی و به دادگاه معرفی می‌شود.

وی تاکید کرد: عناصر اصلی تا زمانی که دادگاه در مورد آنها تصمیم گیری کند در بازداشت هستند.

انتهای پیام/