گزارش وزیر اطلاعات به نمایندگان درباره ناآرامی های اخیر – اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم به تشریح جلسه امشب این کمیسیون گفت: حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات مهمان اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بود. مجلس.

وی افزود: وزیر اطلاعات و معاونانش در جلسه امروز گزارش مفصلی از تحولات و اتفاقات اخیر کشور به اعضای کمیسیون ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره توضیحات ارائه شده در این جلسه گفت: این اطلاعات بر اساس جنگ دانش دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دست آمده و بررسی شده است. در ادامه گزارشی از دستگیرشدگان در حوادث و اغتشاشات اخیر ارائه شد و وزیر گفت: تعدادی از دستگیرشدگان در اغتشاشات نقش آفرینی کرده اند و غیر از این افراد تعدادی نیز دستگیر شده اند. در چند هفته گذشته و پس از آن به دلیل اینکه نقش موثری در اغتشاشات نداشتند، آزاد شدند، اما سرکرده های اخلالگر تا زمان بسته شدن پرونده و ارائه به مرجع قضایی تحت نظر هستند.

عمویی تصریح کرد: همچنین بر اساس گزارش وزیر اطلاعات در جریان دستگیری های اخیر شاهد حضور عوامل وابسته به گروه های تروریستی از جمله گروه های تجزیه طلب، فرقه بهائیت و منافقین بودیم و توضیح الف. بیانیه ای از سوی وزارت اطلاعات نیز در این زمینه صادر شده است که به وضوح جزئیات حضور و نقش این افراد در اغتشاشات ارائه شده است.

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی پیش از این از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان نیروی انتظامی برای رسیدگی به این پرونده دعوت کرده است، گفت: جلسات کمیسیون در این زمینه ادامه خواهد داشت و بدون شک امنیت مردم و ثبات است. مطالبات اصلی کشور از نمایندگان، مراجع ذیصلاح و حراست است و البته موضوع فوت خانم امینی سوالی است که در شوراها و کمیسیون داخلی مجلس در حال بررسی دقیق است.

انتهای پیام/