جهاد تبیینی باید با جدیت بیشتری در شهرستان عسلویه دنبال شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد بعدازظهر سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان عسلویه با تاکید بر اینکه هفته وحدت نزدیک است، اظهار داشت: دشمن در صدد تفرقه انداختن و تفرقه افکنی اقوام، مذاهب، طوایف است. و حتی شخصیت ها

وی از زحمات سپاه و بسیج و دست قدردانی کرد قاب ها وی پیشاپیش فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی و هفته وحدت را از برنامه های هفته دفاع مقدس استقبال کرد و خواستار برپایی برنامه های خوب و وحدت بخش در سطح شهرستان در هفته وحدت شد.

امام جمعه عسلویه افزود: از این پس دبیر مراسم و برنامه های مذهبی حاج آقا کشتکار رئیس اداره تبلیغات اسلامی است و نهادها و ادارات فرهنگی باید برنامه ها را با ایشان هماهنگ کنند.

وی افزود: از شهرداری های سطح شهر به ویژه شهرداری عسلویه برای فضاسازی و اجرای برنامه های فرهنگی مصوب شورای فرهنگ عمومی به ویژه در ماه های محرم و صفر و سایر برنامه ها قدردانی می کنیم.

هاشمی نژاد درباره هفته وحدت گفت: وحدت از دستورات دینی ماست و آیات قرآن به آن اشاره دارد. پیامبر اسلام نیز به این نکته اشاره کرده است. تقسیم بندی معنا ندارد.

وی با بیان اینکه اسلام محور وحدت است تاکید کرد: باید با محوریت اسلام وحدت داشته باشیم. وحدت باید عملی و صمیمانه و غیرکلامی باشد. ما باید خیلی مراقب باشیم طناب و ریسمان مشترک وحدت پیامبر و ائمه طهارت است و اطاعت از حاکمان مایه وحدت است.

امام جمعه عسلویه در بحث جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب گفت: از مدارس شروع کنید و مدارس را جدی بگیرید. به مدارس برویم و روحانیون سپاه در مدارس حضور بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد: حضرت آقا می خواهند که حقیقت به نسل جوان گفته شود. برای بحث در مورد توضیحات در مدارس، آموزش و پرورش و برنامه ها سعی کنید بیشتر کوچک و از من بخواه که به مدارس بروم و با دانش آموزان صحبت کنم.