مالکان زمین های کشاورزی در صورت عدم دریافت سند یک صفحه ای از دسترسی به تسهیلات دولتی محروم می شوند – اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور اراضی کشور، وزیر جهاد کشاورزی در سیزدهمین جلسه مرکز ملی صدور اسناد و حفظ کاربری اراضی کشاورزی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری در سال آینده کلیه مالکان اراضی کشاورزی که مشکلی در اخذ سند نداشته باشند و یا در صورت عدم درخواست سند تک برگی از هیچ گونه خدمات اعم از تسهیلات بانکی و تسهیلات راه اندازی سامانه های نوین آبیاری بهره مند نخواهند شد.

سیدجواد ساداتی نژاد با تاکید بر اهمیت رفع تداخل و صدور سند اراضی کشاورزی برای دولت، افزود: در مناطقی که رفع تداخل مشکلی ندارد باید در کمتر از زمان شاهد صدور اسناد کشاورزی باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم ادامه داد: مناطقی که مشکل تداخل اراضی کشاورزی ندارند باید تا پایان سال 1401 سند صادر شود.

ساداتی نژاد در راستای تحقق این هدف بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی و خانه اصناف تاکید کرد و از روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها خواست از توان و امکانات به خوبی استفاده کنند. و توانمندی های این بخش

تداخل اراضی کشاورزی در سه استان تا پایان سال به طور کامل برطرف می شود

نیازی رئیس سازمان امور اراضی کشور در سیزدهمین همایش ملی صدور سند و حفظ کاربری اراضی کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان سایر نهادهای ذی صلاح در حوزه اراضی برگزار شد، گفت: که تمامی اراضی کشاورزی استان های یزد، چهارمحال، بختیاری و قزوین تا پایان سال جاری رفع تداخل شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه استان یزد با تداخل 42 درصدی در شش ماه گذشته بیشترین سرعت را در پاکسازی تداخل اراضی کشاورزی داشته است، افزود: زنجان با 63 درصد و قزوین و ایلام با 57 درصد نیز بیشترین اقدام را داشته اند. این کار برای از بین بردن تداخل انجام شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان های بوشهر، کرمان، خوزستان و تهران نیز کمترین آمار رفع تداخل در اراضی کشاورزی را داشتند.

وی با بیان اینکه رفع تداخل و صدور سند برای زمین های زراعی باید با هم پیگیری و انجام شود، تاکید کرد: صدور سند برای زمین هایی که تداخل یا مشکلی ندارد به دلیل رفع تداخل زمین متوقف نشود. در مناطق دیگر

انتهای پیام/