ما نتوانستیم نسل جدید را با تاریخ پرافتخار ایران آشنا کنیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با ادای احترام به شهدای این وزارتخانه، سازندگی دولت مردمی و وزارت فرهنگ در عصر جدید، جبران عقب ماندگی های گذشته در تبیین اهداف و دستاوردهای دوران دفاع مقدس را باید از طریق آثار هنری برای نسلی که آن روزهای حیاتی و دوران طلایی آغاز را ندیده اند بیان و تبیین کرد. از انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از جوانان ممکن است از روی ناآگاهی شعارهایی را تکرار کنند که با جامعه همخوانی ندارد، گفت: بدون شک نتوانست. صبح نسل جدید را با تاریخ پرافتخار کشورشان آشنا کنند. بار رهبر معظم انقلاب بر «تبیین جهاد» برای رسیدن به این هدف تأکید کردند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه عموم مردم و جامعه فرهنگی هنری ایران به خوبی از واقعیت های کشور آگاه هستند، تصریح کرد: در دیداری که اخیرا با جمعی از هنرمندان پیشکسوت کشور داشتم، این هنرمندان برجسته با افتخار از دستاوردها صحبت کردند. انقلاب اسلامی و اینکه صدای اهالی فرهنگ و هنر آنطور که باید به اقشار مختلف جامعه نمی رسد، گلایه کردند.

وزیر فرهنگ در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروز انقلاب اسلامی برهه تاریخی مهمی را پشت سر می گذارد و تلاش دشمنان برای جلوگیری از آن کاملاً آگاهانه و ترسناک است. انقلاب اسلامی از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت جهانی در حرکت است و امروز ایران اسلامی در نقطه‌ای قرار دارد که کشورهای بزرگ تجهیزات نظامی خود را از ایران وارد می‌کنند و کشورهای مختلف در مسیر توسعه پیشرو هستند. تعامل با جمهوری اسلامی دولت مردمی در عرصه سیاست خارجی تلاش می کند تا از ظرفیت های بالقوه بهره برداری کند آه تو که سال ها از به فعلیت رساندن آن غافل شدیم تا این ایران عزیز با تکیه بر ظرفیت ها و منابع غنی خود در سطح یک قدرت جهانی ظاهر شود.

وی با بیان اینکه شعار امروز «دولت مقتدر، ایران مقتدر» است، گفت: تجارت منطقه ای ایران طی یک سال گذشته چند برابر شده است و بارهای ریلی که از روسیه و آسیای میانه وارد کشور می شود از دریای عرب به نقاط مختلف ترانزیت می شود. جهان.” خواهد بود شکست دشمن نشانه موفقیت جامعه ایران در همه عرصه هاست و دشمنان قسم خورده ملت ایران می خواهند از تابش خورشید از انقلاب اسلامی در جهان جلوگیری کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه دولت مردمی و وزارت فرهنگ از همه هنرمندان عزیز استقبال می کند، گفت: هنرمندان عزیز را از خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور می دانیم و با افتخار در خدمت هنرمندان وزارت فرهنگ و هنر و فرهنگ اسلامی خواهیم بود. گرایش. ممکن است تعدادی از هنرمندان از روی ناآگاهی به گونه ای رفتار کنند که این سوءتفاهم ها با گفت و گو و تعامل برطرف شود. صبح با برپایی جلسات مختلف به حرف ها و دغدغه های هنرمندان گوش فرا دهید.

وزیر فرهنگ با اشاره به فعالیت های مخرب شبکه های رسانه ای بیگانه در روزهای اخیر گفت: شبکه وابسته به حکومت ارتجاع منطقه که خبرنگار مخالف خود را در کشور دیگری دارد. مانند هر 10 دقیقه یک بار اخبار جعلی و گیج کننده درباره ایران منتشر می کند و متاسفانه عده ای ناآگاهانه این خبر را منتشر می کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: جای تعجب است که دولت مرتجع عقب مانده منطقه مدعی حقوق بشر در جمهوری اسلامی است در حالی که گروه های وابسته به این حکومت اکنون در کشورهای منطقه دست به جنایت می زنند. وقتی در افغانستان عزیز، که مردم یک زبان، یک مذهب و عضوی از خانواده ما هستند، دختران بی گناه در مدرسه کشته می شوند، تریبون های وابسته به حکومت ارتجاعی منطقه ابراز تأسف و ناراحتی نمی کنند، بلکه دروغ و فریب را نگران می کنند. درباره مرگ دختر خوب کرد ایران گران می شود. انقلاب اسلامی به رهبری امام عظیم الشان افتخارات بسیاری را برای جامعه ایران به ارمغان آورد و دستیابی به استقلال، وحدت ملی و حفظ تمامیت ارضی از برکات نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در کتابی که به زودی توسط دانشگاه تهران با استناد به منابع خارجی و سخنان وفاداران رژیم پهلوی منتشر خواهم کرد، به این نکته اشاره شده است. م که اگر انقلاب اسلامی پیروز نشده بخواب قرن ها دولت های استعماری برای تجزیه ایران تشکیل می شوند. چون صد ساله هستند میزبان به فروپاشی وحدت ملی و ارضی ایران می اندیشند.

وزیر فرهنگ با یادآوری رشادت های جوانان ایرانی در دوران هشت دفاع مقدس و نبرد نابرابر با دشمن بعثی وی گفت: در خاطرات فرماندهان دفاع مقدس می خوانیم که کشور در زمان جنگ با کمبود سیم خاردار مواجه بود اما مقداری از زمین را در اختیار دشمن قرار دادند. بعثی ما روح مسیحایی امام خمینی (ره) را در جامعه ایران ندادیم سوفله که لحظه به لحظه با افتخارات فراموش نشدنی آمیخته می شود، اما متأسفانه قدرت کافی برای بیان این حماسه بزرگ را نداریم. امروز رهبری عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی تکلیف جهاد را تشریح فرموده اند هستند تا دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس بیش از پیش بازنمایی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار آثار دفاع مقدس که با استقبال خوب مردم مواجه شده است، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره با برجسته سازی، تبلیغ و تبیین این گونه آثار حمایت می کنند. رویکردی است که باید در همه امور فرهنگی و هنری اتخاذ شود. بهترین ابزار در جنگ تبیین و قصه گویی، ابزار هنر است. از آنجایی که طی روزهای گذشته قرار بود در تالار وحدت در اجرای موزیکال استاد مجید تعظمی حضور داشته باشیم، به تاریخ دیگری موکول شد. هنرمندی که با خلق آثاری که نمایانگر دفاع مقدسی فاخر است، خدمت بزرگی به بازنمایی این حماسه در عرصه هنر کرده است.

وی تاکید کرد: دشمنان در صدد آسیب رساندن به کشور هستند چرا که ایران با اتکا به اراده آهنین مردم و عنایات الهی مسیرهای خطرناکی مانند جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته است. امروز به یاری شهدای بزرگواری چون حاج قاسم سلیمانی اولین قدرت منطقه ای و یکی از قدرت های بزرگ نظام جهانی هستیم. تاکنون راه سختی طی شده است اما راه تا رسیدن به قله ادامه دارد و در این مسیر وظیفه ما بهره مندی است. به دست آوردن خنثی کردن دشمنان با تعبیر خواب بد برای ایران عاقلانه است. این راه را با حمایت رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی ادامه خواهیم داد.

وزیر فرهنگ در پایان با اشاره به نقش هنرمندان در ساختن آینده کشور گفت: اهالی فرهنگ و هنر حامی آرمان های انقلاب اسلامی، وحدت ملی و تمامیت ارضی ایران هستند و این راه پرافتخار را تا زمانی که ان شاء الله روزی قدرت و شوک ایران بزرگ ما برای در بر گرفتن همه جهان و اندیشه اصیل ایرانی اسلامی در جهان حاکم شود.