قالیباف: پیش نیاز غلبه بر جنگ شناختی دشمن، عبور از تضادهای حاکمیتی است – اخبار مجلس و دولت – اخبار سیاسی تسنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه نهمین جلسه شورای فرصت اظهار داشت: آنچه امروز مشخص است این است که انقلاب اسلامی و ایران با هم می درخشند. قدرت و قدرت در جهان

وی با بیان اینکه معتقدم دشمنان این قدرت را بهتر درک می کنند و جایگاه ایران را می شناسند، خاطرنشان کرد: انفعال و بازدارندگی دشمنان کودک کش و ظالم که توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی هدایت می شوند، به دلیل عظمت این رژیم است. انقلاب و مکتب اهل بیت است. جایگاه این نظریه سیاسی الهی امام و ملتی که لحظه ای از مرگ دریغ نکردند، امروز این قدرت و این افتخار را به وجود آورد.

رئیس مجلس گفت: امروز می بینیم که دشمن با هدف جنگ شناختی و اقتصادی و با تمام ابزارهایی که در اختیار دارد برای نشان دادن ضعف و ناکارآمدی خود و دفع امام امت به میدان آمده است. امروز باید بر اساس رهنمودهای رهبری که مصادف با برنامه پنج ساله هفتم است به مرحله دوم انقلاب برویم. همه پلتفرم ها برای ایجاد تحول در حکمرانی برای اداره بهتر کشور در دسترس هستند.

قالیباف با تاکید بر اینکه «اگر می خواهیم بر جنگ شناختی دشمن غلبه کنیم باید بر تعارضات حاکمیتی غلبه کنیم» گفت: دشمن بر بستر ناکارآمدی سوار شده و مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی افزود: در این راستا مجمع در نهمین دوره خود در قالب نظارت بر اولویت بندی سیاست ها و شورای عالی نظارت نیازمند رویکرد جدید و سازوکار بهتری برای تحقق این سیاست است. نهادهای لازم برای حکمرانی باید در این مسیر حرکت کنند تا به درک مشترکی از چالش های کشور برسند. اگر ما یک برداشت مشترک و یک درک مشترک پیدا کنیم، شک دارم که بتوانیم هم افزایی ایجاد کنیم.

رئیس مجلس گفت: در مرحله دوم باید اولویت های مشترک داشته باشیم. باید بدانیم اولویت ها چیست. باید در مورد نحوه اجرا در موسسات به توافق رسید تا شرایطی فراهم شود تا مدیران ما بتوانند تصمیمات شجاعانه بگیرند و مشکلات را حل کنند. اگر در این راه پیش برویم می توانیم در برنامه پنج ساله هفتم بر مشکلات خود فائق آییم. مردم ما نجیب و شریف هستند. در فتنه ای که اخیرا رخ داد، دیدیم که مردم چگونه به محل حادثه رسیدند.

قالیباف در پایان گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که خجالت نکشیم و در پایان دوره منجر به باقی ماندن کار دوره قبل نشود.

انتهای پیام/