رژیم صهیونیستی نظام آپارتاید را در فلسطین ایجاد کرد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: رژیم صهیونیستی اجازه شرکت ساکنان قدس را در انتخابات نداد و بدین ترتیب انتخابات برای مردم قدس باطل شد. رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین و مجلس قانونگذاری.

وی افزود: رژیم صهیونیستی نظام آپارتاید را در سرزمین فلسطین ایجاد کرده و قوانین نژادپرستانه را تدوین می کند. سازمان ملل و به ویژه قدرت های تأثیرگذار آن با اتخاذ سیاست دوگانه از اسرائیل حمایت می کنند.

عباس گفت: رژیم صهیونیستی در برابر چشم جهانیان نهادهای قانونی مستقل فلسطین را زیر پا می گذارد. این رژیم از زمان تأسیس در سال 1948 تاکنون بیش از 50 جنایت علیه مردم فلسطین مرتکب شده و به برخی از آنها اعتراف کرده است.

وی گفت: این رژیم در این مدت 524 روستا را ویران و 950 هزار فلسطینی را آواره کرد. آخرین جنایت این رژیم حملات به غزه بود که منجر به شهادت 67 کودک شد. رژیم صهیونیستی باید مسئولیت جنایت علیه مردم فلسطین را بپذیرد.

رئیس سازمان خودگردان گفت: برای پیگیری پرونده جنایات رژیم صهیونیستی پرونده را به دادگاه کیفری بین المللی خواهیم برد. ما دیگر نمی پذیریم که به قوانین بین المللی پایبند باشیم و رژیم صهیونیستی آنها را نادیده بگیرد.

عباس تصریح کرد: تنها گزینه ای که برای ما باقی مانده است، تجدید نظر در روابط با رژیم صهیونیستی است. سازمان ملل صدها قطعنامه در مورد فلسطین صادر کرده است و تنها شورای امنیت 97 قطعنامه صادر کرده است اما هیچ یک از آنها اجرایی نشده است.