منطقه آزاد قصرشیرین به مرکز اشتغالزایی کرمانشاه تبدیل می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن امیری مقدم در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه که با حضور معاونین استاندار و مسئولین اعضا برگزار شد، اظهار داشت: نهادهای مختلف استان کرمانشاه و مردم با رفاقت و همدلی بسیار خوب در ایام اربعین برای استقبال مناسب از زوار حسینی تلاش زیادی کرد و صحنه های عامیانه بسیار زیبایی را خلق کرد که جای تشکر فراوان دارد.

وی بازگشایی مرز خسروی را تحولی مثبت در رونق اقتصادی کرمانشاه ارزیابی کرد و افزود: تحول بزرگی در اقتصاد و اشتغال کرمانشاه ایجاد شود. .

استاندار کرمانشاه گفت: در جلسه ای که چند روز پیش به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران برگزار شد، مطالبات منطقه آزاد قصرشیرین مطرح و پیگیری شد.

امیری مقدم گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی اعضای شورای راهبردی منطقه آزاد انتخاب شدند و این شورا باید اقدامات بزرگی را برای تامین زیرساخت ها و تسریع در اجرای طرح های اجرایی و توسعه قصرشیرین آزاد انجام دهد. حوزه.

وی از انتشار دستور توقف واگذاری زمین در منطقه آزاد خبر داد و گفت: به سازمان تعاون دستور داده شده در صورت واگذاری هایی که طبق قرارداد انجام نشده باشد، طبق قانون قراردادهای واگذاری را لغو کند. یا مدت آنها تمام شده است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بقیه جمعیتی که می خواهند در منطقه آزاد بمانند باید در چارچوب طرح کلی منطقه آزاد اسکان داده شوند.

امیری مقدم بر لزوم دریافت نظرات کارشناسی از گروه های مختلف در روند تدوین طرح کلی منطقه آزاد تاکید کرد و گفت: نظرات و پیشنهادات کارشناسان دانشگاه ها، مدیران استانی و همچنین اینکه تجربیات مناطق آزاد موفق در کشور باید در روند تدوین برنامه کلی مورد توجه قرار گیرد تا برنامه نهایی از منظر کلان باشد و از جامعیت لازم در حوزه های مختلف تجاری، صنعتی، فرهنگی و … برخوردار باشد.

وی ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک با عراق در قصرشیرین را گامی تحول آفرین دانست و افزود: منطقه آزاد قصرشیرین در مجاورت بخش های عربی و کردستان عراق است و ایجاد منطقه آزاد مشترک باعث می شود. مورد استقبال طرف عراقی قرار گیرد و اجرای این طرح را با جدیت دنبال می کنیم.

استاندار کرمانشاه به موضوع افزایش درآمد مالیاتی استان کرمانشاه پرداخت و گفت: سازمان امور مالیاتی استان کرمانشاه باید در قالب برنامه های اطلاع رسانی در خصوص افزایش درآمد مالیاتی و نقش آن در توسعه این مشکل را برای مردم تشریح کند. استان با ذکر مثال

وی همچنین بر لزوم نصب کارتخوان در تمامی مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از مطب ها به قصد فرار مالیاتی از نصب کارتخوان خودداری می کنند و هزینه آن را به صورت نقدی دریافت می کنند که این امر به عذابی برای شهروندان تبدیل شده است. کرمانشاه.

امیری مقدم تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید اطلاعات کامل تمامی مطب های روباز استان کرمانشاه را جمع آوری و برای نصب کارتخوان در هر کدام برنامه ریزی و اقدام کند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: همه هواپیماهای استان کرمانشاه برای بهینه سازی مصرف سوخت به ویژه در فصل زمستان برنامه ریزی کنند.