ایران مخالف هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقه ای است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرامف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در نیویورک در دیدار و بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه و منطقه قفقاز تبادل نظر انجام دادند

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار آخرین تحولات روابط دوجانبه در زمینه های مختلف را بررسی کرد. می بینم و اجرای توافقات دو کشور در یک سال گذشته را مثبت و در مسیر پیشرفت ارزیابی کردند.

امیر عبداللهیانبا اشاره به برخی گزارش ها و شهادت ها در مورد جابجایی ها در منطقه قفقاز، موقعیت درست جمهوری اسلامی ایران مخالف است درست و نهایی با هر تغییری ژئوپلیتیک و به مرزهای منطقه اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران با رایزنی با مقامات دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان آماده کمک به طرف های مناقشه برای راه حل صلح آمیز است. آمیز تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این دیدار موضوعات مطرح شده در روابط دوجانبه و اهمیت رایزنی ها و همکاری های دو کشور را مورد تاکید قرار داد. برجسته شده.

ضمن رد ادعاهای مربوط به تغییرات در ژیوپلکتیک منطقه بر علاقه کشورش به حل و فصل سریعتر اختلافات ارضی و مرزی با ارمنستان در چارچوب همکاری های درون منطقه ای تاکید کرد.