بازگشت 60 واحد صنعتی راکد استان یزد به چرخه تولید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، «محمد دهقان» با بیان اینکه هم اکنون سه طرح توسعه خوشه ای در استان در حال اجراست، افزود: 53 طرح اقدام حمایتی در سال 1400 از این خوشه ها در استان اجرا و تکمیل شده است. عملیاتی شد و از ابتدای سال جاری تاکنون 37 برنامه عملیاتی برای این خوشه ها تدوین و اجرا شده که در ترم اول نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی حمایت از واحدهای صنعتی کوچک برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را یکی از موثرترین برنامه ها در زمینه توسعه بازار محصولات صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از 3 هزار صنعت کوچک برای حضور در نمایشگاه های ملی حمایت شده است. و نمایشگاه های خارجی در قالب اخذ غرفه یا شرکت در نمایشگاه توسط شرکت شهرک های صنعتی استان یزد انجام شده است که از این تعداد نزدیک به 500 مورد حمایتی مربوط به سال 1400 و بیش از 140 مورد آن مربوط به شش ماه اول سال 1401.

دهقان گفت: شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، راه اندازی کلینیک سیار در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد، تشخیص عوارض و اجرای طرح های بهبود عوارض شناسایی شده و همچنین ارائه خدمات توسعه کسب و کار از برنامه های جدی شهرک های صنعتی است. در سال 1400 بیش از 100 برنامه در این راستا اجرا شده و در شش ماهه نخست امسال بیش از 60 برنامه در حوزه توسعه فناوری و ارائه خدمات بالینی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت نواحی صنعتی استان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص فعال سازی واحدهای راکد و غیرفعال گفت: بیش از هزار و 500 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد به بهره برداری رسیده است. که لازم به ذکر است شناسایی این واحدها و کمک به راه اندازی مجدد آنها از برنامه های شرکت شهرک های صنعتی است که از ابتدای سال گذشته تاکنون 177 واحد صنعتی غیرفعال را در استان یزد شناسایی کرده است.

دهقان ادامه داد: خوشبختانه با بررسی مشکلات و اجرای طرح های بهسازی و تلاش واحدهای صنعتی از ابتدای سال 1400 تاکنون حدود 60 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی راه اندازی مجدد شده و به چرخه تولید کشور بازگشته است. 13 از این شش واحد ماه امسال مشخص شده است.