تضعیف نیروهای امنیتی و انتظامی خیانت به کشور است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی در خطبه های نماز جمعه این هفته با عنایت به اینکه در آستانه شهادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) قرار گرفته است. برخی از نکات مربوط به زندگی پیامبر اکرم (ص) می فرماید: بهترین نماینده پیامبر، قرآن است و وقتی انسان به صفاتی که قرآن درباره او می گوید نگاه می کند، متوجه می شود که تمام فواید پیامبران دیگر و حتی فوایدی که دارد. هیچ پیامبری قبل از او یکباره به پیامبر داده نشده بود.

وی ادامه داد: او نسخه اصلی است و هرکس از خود تقلید کند به خدا نزدیکتر است. یکی از ویژگی‌های بارز آن، به تعبیر قرآن که تمام جهان را کوچک توصیف می‌کند، پیامبر را خلقی بزرگ معرفی کرده است.

ایشان کتاب را معرفی و ذکر کردند رسم و رسوم النبی وی ارتباط پیامبر(ص) با اهل بیت، آشنایان، اصحاب و نحوه زندگی را برجسته کرد و گفت: پیامبر در شصت سالگی در کوچه و خیابان با بچه ها معاشرت می کرد و به بچه ها شخصیت می داد. همه رفتارهای پیامبر برای ما درس است، جامعه ما الان به اخلاق پیامبر نیاز دارد.

شعبانی ادامه داد: ویژگی دوم این است که پیامبر رحمت برای همه عالم است، فیض کاشانی در کتاب. وافی رحمت پیامبر را بازگو کرد که حتی جبرئیل نیز از آن بهره می برد و از عاقبت کارش مطمئن است.

وی با بیان اینکه مقام پیامبر ناشناخته است، خاطرنشان کرد: درجه ای از رحمت پیامبر مربوط به مؤمنان است و ایشان حتی پس از رحلت بر دنیا مسلط هستند و به جان شما طمع دارند.

شعبانی در این زمینه به این روایت از پیامبر اشاره کرد: ذهن من دائماً درگیر عذاب جهنم بود، نه اینکه از عذاب خودم ترسیدم، از عذاب شما تا سوره قال ترسیدم. آره الله احد نازل شد و از آن پس هرکسی می تواند وارد بهشت ​​شود و بعد از این سوره امت من عذاب نمی شود، مشروط بر اینکه این سوره بعد از هر نماز خوانده شود، بخشش خاص شامل حال آن شخص می شود.

وی تاکید کرد: جامعه ایمانی مبتنی بر رحمت باید تعامل داشته باشد اما در مواجهه با دشمن باید عزم و اراده وجود داشته باشد.

شعبانی تصریح کرد: به گفته حاکمیت، تبیین دفاع مقدس برای نسل جوان مستلزم داشتن روایت صحیح نسبت به شناسایی دشمن به گفته رئیس جمهور است. بزرگترین ظلم به زن توسط تمدن غرب و به بهانه حمایت از زنان انجام شده است، اما ببینید با این موجود بزرگوار چه کرده است. هیچ مکتبی مثل اسلام به زن احترام نمی گذارد، رفتار محترمانه با زنان توصیه دینی ماست.

وی افزود: با توجه به صحبت های رئیس جمهور، 80 زن در شورش های کشورهای غربی کشته شدند، چرا حقوق زنان در آن لحاظ نشده است؟

وی فوت یکی از هموطنان کرد بر اثر سکته قلبی را حادثه ای تلخ دانست و ادامه داد: جوانب این موضوع باید بررسی شود، اگر ایرادی در این موضوع وجود دارد باید با آن برخورد شود. نظام عدالت محور اسلامی باید با همه آحاد ملت رفتار کند و دارد.

وی خاطرنشان کرد: اسلام تضییع حق را جایز نمی داند، مدیران باید موضوع را بررسی کنند و صادقانه به مردم اعلام کنند و می کنند.

وی افزود: هنوز دلیلی مبنی بر سهل انگاری وجود ندارد، چرا برخی از مدیران این پرونده را محکوم کرده اند؟ با چه دلیلی از نیروی عقلایی و مستند خدمتگزار پلیسی را که هنوز از سفر اربعین رنج می برد مقصر می دانستید؟

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی اشتباه کرده چرا کل مجموعه را زیر سوال می برید؟ چرا کل نظام را مقصر دانستید؟ می دانید که تضعیف نیروهای امنیتی خیانت به امنیت کشور است، کسانی که نظام را متهم می کردند در مواردی که سند قطعی وجود داشت سکوت کردند.

شعبانی افزود: اگر برای دفاع است چرا وقتی حجاب از سر یک خانم برداشته می شود سکوت می کنید؟ چرا در مقابل خانمی که توسط اغتشاشگران اذیت شده سکوت می کنید؟

امام جمعه همدان تصریح کرد: چطور ممکن است یک نفر در این باشد پادشاهی شجاعت نوزاب الله قرآن را به آتش می کشد، به امامزادگان حمله می کند و به مقدسات توهین می کند، اینها عواملی است که عامل اصلی شکست برخی نهادها است، توهین به مسئولان، مراجع و روحانیون قابل بخشش است، اما توهین به قرآن و مساجد قابل بخشش است. نه ، یا متولیان بی خبر یا آگاه و بی تفاوت هستند.

وی ادامه داد: عامل دوم این است که نسل جوان در رسانه ها رها شده است، متولیان فضای مجازی سهل انگاری می کنند. هستند و عامل سوم ریشه در نظام فرهنگی دارد که نظام فرهنگی دارای اقتدار اجتماعی باشد فرد مشهور سلام نوجوان گناهی ندارد.

شعبانی در نهایت از قوه قضائیه و نیروی انتظامی خواست تا افرادی که خسارت های میلیاردی به جامعه وارد کردند شناسایی کنند.

وی در خصوص معترضان گفت: اقلیت آنها تشکیل شده است، عموم مردم مسجد و امامزاده همدان آتش نمی زنند، خانواده ها باید مراقب باشند فریب نسل نوجوان را نخورند.

امام جمعه همدان در پایان گفت: ما آموزش و پرورش و حوزه های علمیه را با آرامش داریم آمیز ما حاضریم با جوانان فریب خورده صحبت کنیم اما باید با اغتشاشگرانی که به مقدسات توهین کرده اند برخورد شود.