امام جمعه قم: انتظار مردم از نیروی انتظامی برخورد قاطع با فتنه گران/ موضع تهاجمی رئیس جمهور در سازمان ملل پیروزی بزرگی بود.

آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد، در تفسیر سوره توبه آیه 54 این سوره را برجسته کرد و گفت: این آیه مربوط به هزینه های منافقین و نظر خداوند متعال است. در این باره می گویند منافقان با کسالت نماز می خوانند و زکاتشان از روی بیزاری داده می شود و قبول نمی شود.

وی با بیان اینکه خداوند در این آیه به 4 ویژگی زشت منافقان اشاره می کند، تصریح کرد: اولین ویژگی منافق این است که در ظاهر مسلمان هستند و در باطن به خدا ایمان ندارند و دومین ویژگی آنها این است که اطاعت نکن پیامبری که رسول خداست. سومین ویژگی منافق، کسالت در نماز به دلیل کفر به خدا و حفظ ظواهر است و چهارمین ویژگی منافق این است که انفاق آنها از روی میل و اعتقاد و ریشه معنوی نیست.

امام جمعه قم منافق را بدتر از کفار دانست و گفت: منافق به دلیل مصونیتی که در پناه اسلام به دست آورده ترسو است و آزادانه با همکاری کفار و دشمنان از پشت به مسلمانان خنجر می زند، پس نفاق همان است. راه مردم بی شخصیت، کم مرموز است.

وی تصریح کرد: منافقان برای اینکه کفر خود را نشان ندهند، موظفند با اکراه و ملالت دین را انجام دهند و در اعمال خود قصد تقرب به خدا را ندارند، از این رو عمل آنها مورد قبول خداوند نیست.

* اسلام در ایران اسلامی زنده است

سعیدی در خطبه دوم گفت: این روزها عده ای متاثر از شایعات و دروغگویی های دشمنان اسلام و ایران، کینه و کینه توزی خود را نسبت به مقدسات از جمله قرآن، مساجد و حجاب اسلامی، هنجارشکنی و هتک حرمت نشان دادند. مکان های مقدس هشدار می دهیم که دین مبین اسلام در ایران اسلامی زنده است و جوانان این دیار غیرت دینی را از حماسه حسینی آموخته اند.

وی ادامه داد: به معدود هنجارشکنی‌هایی که تحت تأثیر رسانه‌های دشمن قرار گرفته‌اند اعلام می‌کنیم که مردم صمیمانه از ارزش‌های اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های دینی حمایت می‌کنند و سکوت نخواهند کرد. جوشش احساسات و عواطف و غیرت دینی مردم ما به حدی بالاست که تنها برای رعایت نظم و امنیت کشور و احترام به پلیس و قانون به صحنه نیامده اند.

امام جمعه قم در رابطه با مرگ دلخراش یک زن در تهران ضمن ابراز تاسف از این حادثه و اقدامات پس از آن گفت: این اقدامات و هتک حرمت ها، قلب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است. -شریف، مراجع تقلید، حوزویان، متدینین و خانواده شهدا و این باعث رنجش غیور شد.

وی با بیان اینکه مسلمان باید از صحت اخباری که منتشر می کند مطمئن باشد، افزود: پلیس و نهادهای قضایی نباید بر اساس شایعات بی دلیل متهم به شکنجه، قتل و بی کفایتی شوند و افکار عمومی را جریحه دار کرده و فاصله ایجاد کنند. بین مردم و نظام

سعیدی خاطرنشان کرد: کلام خداوند در قرآن کریم در خصوص خواص رسانه ای این است که مؤمنان، هرگاه شخص شروری برای شما خبری آورد، تحقیق کنید و عجله نکنید تا از روی ناآگاهی ناخواسته به اسلام حمله نکنید و بعداً پشیمان نشوید.

* نخبگان باید با جهاد از جامعه در برابر رسانه سازی دشمن محافظت کنند

وی در خصوص الزام جهاد به تبیین و نشر حقایق در جامعه گفت: رئیس جمهور قبل از سفر به وزیر کشور دستور داد این موضوع به طور دقیق بررسی شود و پس از انتشار فیلم گوشه ای از دروغ های دشمن منتشر شد. آشکار کرد. اما باید همه جوانب این موضوع با پاسخ صریح مسئولان روشن شود و نخبگان با توضیحات و شفاف سازی های مستدل و مستند جامعه را در برابر رسانه سازی دشمن حفظ کنند چرا که اشرار و دشمنان به میدان آمده اند. با تمام امکاناتشان برای سوء استفاده از آن.

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از قانون و نظم و امنیت در اغتشاشات اخیر گفت: انتظار مردم از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی برای حفظ امنیت با دزدان، فتنه گران و اغتشاشگران است. و نظم عمومی

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی افرادی که با اغتشاش به مردم و اموال عمومی آسیب می رسانند، گرفته شود، افزود: حداقل کاری که باید انجام شود این است که تصمیم عاجل گرفته شود تا فضای مجازی رها شود و باز شود و دری که از آن می آید فتنه است زیرا دشمنان به ناحق با سوء استفاده و تحریک احساسات جوانان به هرج و مرج در فضای مجازی فکر کنید.

سعیدی با بیان اینکه بسیجیان و مردم غیور باید با آمادگی روحی و روانی، غیرت دینی، عقلانیت و شعور در صحنه حاضر شوند و از این حوادث درس بگیرند تا از تکرار آن جلوگیری شود، گفت: از مردم قم تشکر می کنم که همیشه تظاهرکنندگان را به درستی می شناسند. اغتشاشگران خوب عمل کردند و امروز هم بعد از نماز جمعه، نماز جمعه مواضع خود را اعلام می کند.

* موضع تهاجمی رئیس جمهور در سازمان ملل یک پیروزی بزرگ در روابط بین الملل بود

وی با اشاره به سفر تاریخی رئیس جمهور به سازمان ملل با وجود فضای مسموم و تحرکات منافقین و فشارهای دشمن، این سفر را یک پیروزی بزرگ در عرصه روابط بین الملل دانست و افزود: این سفر و سخنرانی ایشان. یادی از سخنان تاریخی شهید رجایی و رهبر معظم انقلاب استکبار جهانی.

امام جمعه قم گفت: نقطه اوج سخنان رئیس جمهور زمانی بود که تصویر حاج قاسم سلیانی را در برابر ملت ها و دولت ها مطرح کرد و در مقابل جهانیان تاکید کرد که ملت ایران اصرار دارد انتقام خون شهید سلیمانی را بگیرد و جنایت ترامپ را محاکمه کند. .

وی در پایان با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد حماسه دفاع مقدس، این مقاومت 8 ساله را نمادی از هویت دینی، حماسی و غیورانه ملت ایران دانست و گفت: درس های دفاع مقدس بسیار است. و برخی از آنها را رهبر معظم انقلاب در این سفر فرا گرفتند.» فرماندهان و جانبازان دفاع مقدس را بیان کردند.

سعیدی افزود: وی گفت: قدرت جوشش انقلاب به رهبری امام و ویژگی های بارز ملت ایران سه چهره دفاع مقدس بود و تبیین این 8 سال سربلندی برای نسل جوان تضمینی است. از موفقیت انقلاب دفاع مقدس زمینه ساز ظهور ارزش های انسانی و منش اخلاقی ملت ایران شد و وفاداری همه مردم و نهادهای حکومتی به نظام محک زده شد.

وی با اشاره به بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: 8 سال دفاع مقدس با درایت، عقلانیت و شیوه های ابتکاری رزمندگان ما در دانشگاه های نظامی دنیا قابل تدریس است و مهمترین درس دفاع مقدس پاسداشت بود. کشور و بازدارندگی در برابر دشمن تنها با مقاومت به دست می آید نه با تسلیم.

بیشتر بخوانید: