نیروگاه ها باید توسط شرکت های فولادی ایجاد شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی در مراسم افتتاحیه صنعت فولاد خوزستان در دیدار با مسئولان ذوب آهن بر اهمیت و نقش صنعت فولاد خوزستان تاکید کرد و افزود: با توجه به حضور بنگاه های فولادی در خوزستان، صنعت فولاد در استان خوزستان بسیار مهم است. مشکلات و مشکلات بخش فولاد در این خانه قابل بررسی و حل است.

وی افزود: تحقق بهتر منافع مشترک بنگاه های فولادی استان، توزیع عادلانه مواد اولیه، جلوگیری از شکل گیری رقابت ناسالم، بازاریابی و مدیریت بازارهای خارجی و کاهش تداخل دولت از اهداف تاسیس کارخانه فولاد است. در خوزستان .

معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بازارهای خوبی در خارج از کشور وجود دارد که به دلیل پراکندگی این بازارها عموماً شرکت های ما مغفول مانده اند.

رضایی رقابت ناسالم را یکی از عوامل بازدارنده منافع ملی و حتی بنگاه‌های فولادی عنوان کرد و گفت: شرکت‌های فولادی با برنامه‌ریزی منسجم به‌ویژه در زمینه نحوه ورود به بازار و عرضه قیمت‌ها می‌توانند بازارهای خود را در خارج از کشور گسترش دهند. تا منافع شرکت های فولادی تضمین شود.

وی تاکید کرد: خانه فولاد می تواند با حضور موثر خود واسطه های غیرمجاز را از بین ببرد و به عنوان یک واسطه تخصصی با دولت در ارتباط و هماهنگی برای تسهیل مشکلات و پیشبرد اهداف خود باشد و در مواقع خاص از جمله تحریم ها به دولت مشاوره دهد.

رضایی پیوستن شرکت های فولادی به کنسرسیوم سنگ آهک را مهم دانست و گفت: خوزستان که یکی از استان های پیشرو فولادی کشور است، امروز با مشکل تامین مواد اولیه مواجه نیست. بنابراین عضویت در این کنسرسیوم را موضوع مهمی می دانم.

وی ادامه داد: شرکت های فولادی برای تامین برق خود و جلوگیری از ایجاد اختلال در زمینه تولید برق نیروگاه ایجاد کنند.

رضایی با تاکید بر توانمندی های خوزستان در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی، بر راه اندازی خانه شیلات و خانه امنیت غذایی تاکید کرد.