آغاز ماجراجویی کی روش با La Celeste

ایمان گدرزی; بازی با اروگوئه اولین بازی تدارکاتی تیم ملی پس از بازگشت کارلوس کی روش است و می توان گفت اولین بازی تدارکاتی بزرگ ایران پس از 7 سال خواهد بود، رقابتی که برای بینندگان تلویزیونی فوق العاده جذاب خواهد بود. با توجه به حضور ستاره های بزرگ اروگوئه. بازیکنان آبی آسمانی با تمام ستاره های خود از جمله سوارز، والورده و نونز در این بازی حضور داشتند و تنها غایب قابل توجه این تیم ادینسون کاوانی اسن بود که به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داد. با هم این بازی را مرور می کنیم؛

اولین مرجع تیم کی روش

پیش از کارلوس کی روش قرار بود دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان در این دیدار باشد اما شرایط به گونه ای رقم خورد که شاهد بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت ایران هستیم. صحبت های مهدی تاج در مورد بازگشت کی روش برای جام جهانی 2022 قطر به حقیقت پیوست تا سومین جام هانی ایران با حضور آقای کاریزماتیک باشد.

دیدار با اروگوئه یکی از معدود دیدارهای تدارکاتی خوب ایران در سال های اخیر است. دیگر خبری از سیرالئون و ازبکستان نیست! 7 سال از آخرین بازی تدارکاتی ایران مقابل تیمی سرشناس می گذرد. سال 2015 بود که با کارلوس کی روش مقابل سوئد و شیلی بازی کردیم. در بازی با سوئد در زمین شکست خوردیم و 3-1 شکست خوردیم. تک گل ایران را جواد نکونام در دقیقه 24 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. مقابل شیلی پیروز شدیم. جواد نکونام در دقیقه 21 و وحید امیری در دقیقه 50 گل های ایران را وارد دروازه کلودیو براوو کردند تا در نهایت با نتیجه 2-0 برنده بازی باشیم.

اروگوئه؛ این تیم شکست نمی خورد!

حالا بعد از 7 سال دوباره در یک بازی تدارکاتی با تیمی سرشناس روبرو هستیم. اروگوئه که در 5 بازی اخیر خود مقابل پاناما، آمریکا، مکزیک، شیلی و پرو 4 برد و در دیگر بازی مقابل آمریکا به تساوی رسید. نکته جالب اینجاست که هیچ کدام از این 5 تیم موفق به باز شدن دروازه اروگوئه نشدند. اروگوئه در این 5 بازی 11 گل به ثمر رساند و به طور میانگین در هر بازی 2.2 گل به ثمر رساند. ادینسون کاوانی با 4 گل در 5 بازی اخیر این تیم بهترین گلزن اروگوئه است. ستاره ای که به دلیل مصدومیت مقابل ولوز ایران از لیست تیم ملی اروگوئه کنار گذاشته شد.

ترکیب اروگوئه برای جام جهانی 2022: ترکیب نهایی برای بازی های دوستانه قبل از جام جهانی مشخص شد |  FourFourTwo

دیگو آلونسو؛ غیر قابل پیش بینی!

دیگو آلونسو سرمربی تیم ملی اروگوئه در آخرین دیدارهای خود نشان داده که علاقه ای به ترکیب ثابت ندارد و با ترکیب جدیدی که هر بازی به میدان می فرستد حریف را غافلگیر می کند. در دیدار مقابل پرو با ترکیب 2-4-4. در دیدار با شیلی 1-3-2-4. مقابل مکزیک 1-4-1-4. او مقابل آمریکا 2-5-3 و در بازی با پاناما 3-3-4 پیش رفت. این نشان دهنده انعطاف تاکتیکی اروگوئه است که بسته به تاکتیک های حریف خود ترکیب های مختلفی را با تاکتیک های جدید معرفی می کند. این نگرش کار را برای دیگو آلونسو، کارلوس کی روش و کادر فنی اش برای تجزیه و تحلیل اروگوئه دشوار می کند.

اروگوئه دیگو آلونسو را به عنوان سرمربی رویترز منصوب کرد

در هر خط، یک ستاره فوتبال جهان!

حضور فدریکو والورده در خط میانی این تیم یکی از نکات ثابت در ترکیب اروگوئه است. ستاره رئال مادرید که توانایی بازی در 3 پست مختلف را دارد در بازی های اخیر هدایت خط هافبک این تیم را بر عهده داشته است. رونالد آراجو یکی از ارکان اصلی دفاعی این تیم در بازی های اخیر بوده است. مدافعی که توانایی بازی در پست دفاع میانی و همچنین دفاع راست را دارد، بنابراین دست آلونسو برای تشکیل خط دفاعی او باز است. در خط حمله این تیم می توان نام دو مهاجم خطرناک را مشاهده کرد. لوئیس سوارز و داروین نونز. مهاجمانی که تجربه بازی با هم در سیستم 2-4-4 اروگوئه را دارند و احتمالا باید منتظر حضور هر دوی آنها یا حداقل یکی از آنها در ترکیب اصلی اروگوئه مقابل ایران باشیم.

سوارز، خیمنز، آرائوخو، والورده، وینا و توریرا سومان آلا سلسته - Eje21

بازی با اروگوئه فرصت خوبی برای تیم ملی ایران و کارلوس کی روش در راه آماده سازی برای جام جهانی قطر است. کارلوس کی در استفاده از تاکتیک های ضد مقابل تیم های بزرگ استاد است. باید دید نتیجه این دیدار چه خواهد بود. این دیدار روز جمعه 10 مهرماه ساعت 19:30 به وقت تهران در اتریش برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

257 251