رئیسی: امکان گسترش روابط ایران با زیمبابوه در بخش‌های مختلف وجود دارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در ادامه برنامه های چهارمین روز سفر خود به نیویورک عصر امروز پنجشنبه به وقت محلی در دیدار امرسون منانگاگوا، رئیس جمهور زیمبابوه بر فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری بین دو کشور تاکید کرد.

رئیسی با اشاره به رویکرد دولت برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی افزود: فرصتی برای گسترش همکاری ها با زیمبابوه در بخش های مختلف از جمله انرژی، معدن، کشاورزی و فناوری وجود دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر تسریع در فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور، خاطرنشان کرد: همکاری کشورهای مستقل تلاش دولتمردان برای جلوگیری از پیشرفت را خنثی می کند.

رئیس جمهور زیمبابوه نیز در این دیدار بر زمینه های متعدد همکاری با ایران تاکید کرد و گفت: حضور شرکت های ایرانی در بخش کشاورزی از جمله صادرات و واردات و کشت فراساحلی غلات و محصولات باغی فرصت خوبی برای همکاری است. بین دو کشور
رئیس جمهور زیمبابوه با اشاره به خاطرات خوش از سفرهای گذشته خود به ایران، افزود: هر دو کشور آماج کینه های امپریالیسم بوده اند، بنابراین نیازمند همکاری نزدیکتر با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید