ناتو: روسیه باید فورا به جنگ پایان دهد و از اوکراین خارج شود

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو شامگاه پنجشنبه گفت روسیه توانایی پایان دادن به جنگ اوکراین را دارد.

وی ادامه داد که روسیه باید فورا جنگ را متوقف کند و اوکراین را ترک کند.

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی افزود: متحدان ناتو طرح روسیه برای برگزاری همه پرسی در بخش هایی از اوکراین را محکوم می کنند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی کرملین گزارش رسانه ها مبنی بر قصد روسیه برای جذب یک میلیون نفر پس از اعلام بسیج بخشی از نیروهای نظامی را تکذیب کرد.

وی در پاسخ به ادعای مقامات غربی مبنی بر بسیج نیروهای روسی گفت: تصمیم برای بسیج بخشی از نیروها به این دلیل است که روسیه اکنون با ناتو و تمام توان لجستیکی آن مواجه است.

سخنگوی کرملین همچنین درباره برخی ناآرامی‌ها و ناآرامی‌های شب گذشته روسیه که توسط کشورهای غربی و با به راه انداختن اغتشاشگران به خیابان‌ها به بهانه اعتراض به بسیج نیروهای نظامی انجام شد، گفت: دستگیری تظاهرکنندگان علیه تصمیم بسیج خلاف قانون نیست.»

پسکوف همچنین افزود: وضعیت عملیات ویژه نظامی در اوکراین پس از اعلام بسیج بخشی از نیروهای نظامی تغییری نکرده است. گزارش های سفر در فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی زمینی اغراق آمیز است.

پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از بسیج نظامی محدود خبر داده بود و گفته بود که کشورهای غربی به دنبال تضعیف، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند، اما مسکو نیز سلاح هسته ای دارد و از همه ابزارها برای دفاع از خود استفاده می کند.

روز سه شنبه، روسای مناطق لوهانسک و دونتسک تاریخ برگزاری همه پرسی برای پیوستن به فدراسیون روسیه را اعلام کردند. جمهوری های خودخوانده لوگانسک و دونتسک اعلام کردند که همه پرسی از 23 تا 27 سپتامبر (1 اکتبر تا 5 اکتبر) برگزار می شود.

انتهای پیام.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید