چگونه از بیماری آلزایمر پیشگیری کنیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد اشرفی با اشاره به روش های پیشگیری از فراموشی یا آلزایمر گفت: حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش بدنی و ورزش متناوب در پیشگیری از این بیماری موثر است.

وی به فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مانند مرتب کردن وسایل و باغبانی برای کاهش، بروز و تشدید بیماری آلزایمر توجه ویژه‌ای داشت.

اشراف به پیروی از یک رژیم غذایی سالم و اجتناب از مصرف ادامه می دهند سریع غذا و مصرف ضد وی اکسیدان ها و میوه های قرمز رنگ مانند شاه توت، توت فرنگی و تمشک را در پیشگیری از آلزایمر ضروری دانست.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وی با بیان اینکه امروزه مطالعات علمی به اثرات مفید چای سبز بر سلامت بدن گواهی داده است، خاطرنشان کرد: یکی از فواید چای سبز تاثیر آن در پیشگیری از بیماری آلزایمر است و طبق آخرین مطالعات دانشمندان، نوشیدنی سبز رنگ است. چای به طور منظم از مغز در برابر ابتلا به بیماری آلزایمر محافظت می کند.

اشرفی در ادامه با بیان اینکه یادگیری زبان دوم باعث افزایش مهارت های تفکر و چابکی ذهنی می شود، گفت: مسن کسانی که دو زبان می دانند ذخیره شناختی بالاتری دارند و همین امر باعث می شود با افزایش سن کمتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر باشند یا حتی روند این بیماری را کندتر کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان داده است که خواندن نمازهای مذهبی و شرکت در فعالیت های اجتماعی موجب تقویت حافظه، کند شدن پیری مغز و پیشگیری از آلزایمر می شود.

این متخصص مغز و اعصاب خطر ابتلا به آلزایمر را از سن 60 سالگی حدود 5 تا 10 درصد و بعد از 85 سالگی را حدود 30 تا 40 درصد ارزیابی کرد و فراموشی، اختلال توجه و تمرکز در سنگ ها بخشی از علائم شروع این بیماری است. .

اشرفی بر لزوم مشاوره پزشکی در بیماران مبتلا به آلزایمر تاکید کرد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلال حافظه و تغییرات شناختی کمک می کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دیگر علائم بیماری آلزایمر اضافه کرد: اولین علائم آن رفتارهایی مانند پرخاشگری، بی قراری و اضطراب، توهم و بدبینی است و این علائم در مراحل مختلف بیماری (خفیف، متوسط ​​و شدید) بروز می کند. و گاهی حتی قبل از ظاهر شدن علائم. یک تشخیص واضح را می توان در بیماران آلزایمر مشاهده کرد.

او گفت که بیماری آلزایمر یک بیماری است ترقی خواه گفته می شود: این بیماری باعث از بین رفتن مهارت های فکری و اجتماعی می شود، این تغییرات کاملا جدی است. هستند که می تواند زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت عدم کنترل، این بیماری با گذشت زمان و افزایش سن پیشرفت می کند. آه تو از طریق

اشرفی با اشاره به اینکه برای علائم روحی و رفتاری آلزایمر از درمان های دارویی و غیر دارویی استفاده می شود، توصیه کرد: خانواده ها به محض مشاهده علائم، تشخیص به موقع و فواید آن به پزشک مراجعه کنند. مندی سعی کنید از داروهای مناسب برای کاهش روند و علائم این بیماری استفاده کنید.

وی افزود: یکی از جنبه هایی که در مراحل پیشرفته این بیماری حائز اهمیت است؛ نحوه برخورد و تعامل خانواده با این بیماران پرهیز از فعالیت های اقتصادی است.

اشرفی ایجاد فضای امن و حمایتی از سوی خانواده ها را مورد توجه قرار داد و افزود: یکی از بخش های مهم درمان و کنترل بیماری آلزایمر ایجاد شرایط زندگی مناسب با این بیماری و نیازهای فرد است. فعال بودن از نظر اجتماعی و ذهنی، مهمانی رفتن، مسافرت و پیاده روی باعث رضایت بیشتر فرد از زندگی می شود و در نهایت این اعمال می تواند عملکرد ذهنی را حفظ کند. مددکار بیمار آهسته. تدریجی