کشتی همدان چه شد؟ !

خبر فارس؛ همدان – مجتبی دی آبادی کشتی ورزش اصیل و به نوعی برترین ورزش کشورمان ایران است، ورزشی که با هر پیروزی و شکستی اشک و لبخند بر لب مردم می آورد.

اما سال‌هاست که این اشک‌ها و لبخندها با حسرت مردم استان همدان همراه است، حسرتی که اگر همچنان شاهد تداوم ظلم‌ها بر آن باشیم، احتمالاً ماندگار است.

روزگاری دغدغه همدانی ها در کشتی کشور این بود که چه تعداد از کشتی گیران همدانی لباس تیم ملی را به تن می کنند و در مسابقات مختلف آسیایی، جهانی و حتی المپیک شرکت می کنند.

روزگاری به داشتن برادران جوکار، گدرزی، میرزایی، سیفی، ابراهیمی، یونسینیا، درویشی و… افتخار می کردیم که نام پر آوازه همدان را در بلندترین قله های کشتی طنین انداز می کردند، اما سال ها تنها بودیم. از خاطراتش راضی است

مدال هایی مثل یزدانی، نخودی، عمو زادهقاسم پور و… واقعا مایه مباهات هر ایرانی است اما برای ما همدانی ها با کینه ای می آید که در گلویمان گیر می کند چرا که رنگ و مزه جوکار و گودرزی طلای المپیاد مصطفی با هیچکس قابل مقایسه نیست. مدال برای ما

ویترین افتخارات کشتی همدان آنقدر پر از نوید است که باید به آن افتخار کنید، اما سال هاست که این ویترین مدال ها یا کپی 🀄 خودش ندید و دل ما را می سوزاند که چه بر سر کشتی همدان آمد.

وقتی از هفت وزن تیم ملی کشتی فرنگی، چهار وزن متعلق به دلاوران همدانی بود، حتی تصور نمی شد بعد از گذشت نزدیک به یک دهه و چند سال، باز هم از دعوت شدن به اردو پشیمان شود.

با خوش بینیاکثر کشتی دوست هم فکرش را نمی کرد که همدان در وسط تشک با ضربه فنی اینگونه برخورد کند و حتی فرصتی برای صعود پیدا نکند چه برسد به اینکه برای تیم ملی مقام دومی را کسب کند و قهرمان شود. مدال. روزنامه نگار بین المللی

چند سالی است که خانه مخروبه کشتی همدان در حال مرمت است تا روزی دوباره متولد شود، اما بی تفاوتی مسئولان عالی استان و دستگاه های ورزشی این سرعت را کم کرده و با حرکت لاک پشت امکان پذیر نیست. بازگشت به او به امید روزهای خوب بود.

امروز بدون پول و منابع مالی نمی توان قهرمان ساخت و ورزش هم مثل قبل نیست و پول حرف اول را در ورزش می زند. شورای کشتی استان نیز مانند سایر هیئت های ورزشی استان از مشکلات مالی رنج می برد و به شدت نفس می کشد و به دنبال حمایت مادی و معنوی از اداره ورزش و سایر مسئولان استانی است.

البته از قانون هم غافل نشویم، باید بگویم که دعواهای داخلی کشتی هم ضربه مهلکی به کشتی استان وارد کرد و سال ها آن را به عقب راند و این دعواها همچنان پابرجاست و ترمزی بر پای مسئولان گذاشت و معلمان کشتی ساز همدان.

بدون منابع مالی، هیچ پیشرفت معناداری وجود نخواهد داشت

رئیس کمیته مبارزه استان همدان درباره وضعیت کنونی مبارزات همدان گفت: برخی از دوستان به دنبال تحمیل دیدگاه های خود به کمیته ها بوده اند که در سال های اخیر باعث تفرقه و افول مبارزات شده است. ما در سال 2018 رهبری مبارزه را به عهده گرفتیم، متوجه شدیم که کشتی هیچ دستی ندارد و از نظر مالی و پشتیبانی بسیار ضعیف و ضعیف است.

حمیدرضا یاری ادامه داد: اما با حمایت جامعه کشتی و وحدت تمامیت اگرچه کمک ریالی دریافت نکردیم، اما با حمایت بخش خصوصی توانستیم خودمان را حفظ کنیم و بدون کمک اداره ورزش که متولی ورزش استان است، راه را در راهپیمایی قرار دادیم.

وی افزود: تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان به کشتی روی آورده اند و با مشورت هیئت و تلاش مربیان استعدادهای خوبی شناسایی شده و در سال های اخیر توانسته ایم کشتی گیرانی را به تیم های ملی اعزام کنیم. . اگرچه انتظار کشتی از استان بیش از این است اما با توجه به دارایی های استان و وضعیت مالی شورا می توان آن را تا حدودی قابل قبول دانست.

رئیس شورای کشتی استان همدان گفت: متأسفانه مربیان استان با درآمد اندک خود انگیزه چندانی برای هدایت کشتی گیران ندارند و مسئولان استانی نیز توجه چندانی به این امر ندارند، مدال آوری و انضباط مردمی. امیدواریم اداره ورزش و مسئولین ارشد استان با تزریق اعتبارات مربوط به استعدادیابی و استعدادیابی از این مبارزه حمایت کرده و به هیئت کمک کنند.

وی افزود: همدان و سایر شهرستان های استان پتانسیل لازم را دارند و اگر اندکی به آنها توجه شود و مربیانی دلسوز که بدانند از استعدادهای غنی برخوردارند. در انتظار آنها با انگیزه بیشتری کار می کنند، می توانند برای استعدادیابی و معرفی مجدد قهرمانانی مانند جوکار، ابراهیمی، میرزایی و… تلاش کنند. در کشور و جهان.

یاری گفت: تعداد انگشت شماری از شخصیت ها مانند حاجیلویان، وفایی، رسولی، شریعتی نیا، کامرانی، رنجبر و… در این سال ها افتخار مجاهدت استان را به دست آورده اند، اما برای رسیدن به جایگاه واقعی مبارزات استان، بزرگ است. باید با حمایت و تلاش بیشتر گام برداشت و دوباره مبارزه کرد.» بیایید استان را به آنچه شایسته است برگردانیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه قهرمانان کشتی استان به دلیل ضعف مالی به جای تمرینات سخت و تمرین کشتی برای امرار معاش به کارگری می پردازند و در این شرایط به گفته امید یوسفی مربی استان، باید فاتحه ورزش را بخواند. چقدر یک ورزشکار می تواند تحمل کند و تسلیم نشود، چرا مسئولان استانی به قهرمانان استان کمک نمی کنند تا جایی برای افتخار به آنها بدهند.

رئیس شورای کشتی استان همدان تاکید کرد: باید عاجزانه از مسئولان استانی بخواهیم که نگاهی به ورزش برتر استان داشته باشند و با حمایت مالی زمینه را برای تجدید مسابقات قهرمانی و پرورشی برای حضور در استان فراهم کنند. . مسابقات کشتی با استان هایی مانند مازندران و تهران بار دیگر.

پایان Message/89042/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید