روزهای کثیف کودکان اوتیستیک را راهی بیمارستان می کند – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسون نت، افراد دارای معلولیت اوتیسم، اغلب به دلیل علائمی مانند بیش فعالی، پرخاشگری و خودآزاری در بیمارستان بستری می شوند. این مطالعه در کره نشان داد که در حالی که التهاب عصبی و التهاب سیستمیک را می توان با داروها، رژیم غذایی و مکمل ها بهبود بخشید، قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا می تواند این علائم را تشدید کند.

دانشمندان خاطرنشان کردند که سیستم عصبی در حال رشد کودکان نیز نسبت به سیستم عصبی بزرگسالان در برابر قرار گرفتن در معرض محیط آسیب پذیرتر است. خوش طعم تر شرق

دکتر یون چول هانگ، رئیس تیم تحقیقاتی در بیمارستان دانشگاه ملی سئول، در این مورد بار وی می گوید: این مطالعه نشان می دهد که قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا علائم این اختلال را تشدید می کند. اوتیسم تاثیر می گذارد که در پسرها بیشتر از دختران است.

در این مطالعه، محققان از داده های دولت کره جنوبی در مورد پذیرش روزانه کودکان 5 تا 14 ساله مبتلا به دیابت استفاده کردند. اوتیسم آنها بین سال های 2011 تا 2015 از آن در بیمارستان ها استفاده کردند.

تیم تحقیقاتی همچنین اطلاعاتی در مورد سطوح روزانه ملی ذرات ریز (PM2.5)، دی اکسید نیتروژن (NO2) و ازن (O3) در هر یک از 16 منطقه کره جنوبی در مجموع تا شش روز آوردن انجام دادند

با تجزیه و تحلیل اعداد، تیم تحقیقاتی دریافت که قرار گرفتن در معرض آلاینده ها با خطر بالاتر بستری شدن در بیمارستان برای کودکان مبتلا به اوتیسممخصوصاً برای پسرها مناسب است.

در آلودگی PM2.5، به ازای هر افزایش 10 میکروگرم بر متر مکعب هوا، 17 درصد خطر بستری شدن در بیمارستان اوتیسم افزایش دادن. افزایش 10 قسمت در میلیارد برای NO2 با 9٪ خطر بیشتر و برای O3 با 3٪ خطر بیشتر همراه بود.

محققان محاسبه کردند که قرار گرفتن در معرض این آلاینده ها با 29 درصد بیشتر خطر بستری شدن در بیمارستان برای افراد مبتلا به اوتیسم همراه است و NO2 بیشترین تأثیر را دارد. دلایل بستری شدن در بیمارستان شامل موارد بیش فعالی، پرخاشگری یا آسیب رساندن به خود بود.

محققان اذعان می کنند: «این نتایج تاکید می کند که کاهش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا باید برای مدیریت علائم استفاده شود. اوتیسم در نظر گرفته شود.”