رئیسی: هیچ چیز مانع از سفر خبرنگاران آمریکایی به ایران نیست – اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، در این نشست مدیران ارشد رسانه ای مانند NBC، نیویورکر، گاردین، نیویورک تایمز، المانیتور و دیپلماتیک حضور داشتند.

این دیدار در محل اقامت رئیس جمهور ایران برگزار شد و 90 دقیقه به طول انجامید.

رئیس جمهور با حوصله و خونسردی به تمامی سوالات و انتقادات پاسخ داد و زمانی که یکی از مسئولان رسانه های آمریکایی خواستار انتشار سخنان رئیس جمهور در این جلسه برای اطلاع مقامات آمریکایی شد، رئیس جمهور به وی گفت که مخالف انتشار این خبر هستم. از او اینطور نیست، اما حرف های او باید منتقل شود، نه برداشتی از حرف هایش، و این برداشت را نباید به رئیس جمهور نسبت داد.

در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله مذاکرات ایران و 1+4، پادمان های آمریکا، مسائل پادمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسائل حقوق بشر، زنان و پرونده مرحوم مهسا امینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور در آن جلسه بازی دوگانه آمریکا، مذاکره با تحریم ها و استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر را از شگفتی های رفتار غرب خواند.

یکی از مقامات ارشد رسانه های آمریکایی از خبرنگاران آمریکایی خواست به ایران سفر کنند که رئیس جمهور در پاسخ گفت که هیچ مانعی برای این سفرها وجود ندارد و با رعایت مراحل می توانند مانند صدها خبرنگار دیگر از همه کشورها به ایران بروند. در دنیا اما در انعکاس اخبار باید صادق باشند.

یکی از رسانه ها درباره عدم حضور خبرنگار نیویورک تایمز در نشست خبری رئیس جمهور با خبرنگاران رسانه ها در روز پنجشنبه سوال کرد و یکی از مقامات ایرانی حاضر در جلسه علت عدم شرکت وی را انتشار این خبر اعلام کرد. گزارش کذب از رهبر معظم انقلاب ایران که به اعتبار رسانه ایشان و شخص ایشان لطمه زد و در صورت اعتراف به اشتباه ما مانع از حضور ما نمی شویم.

انتهای پیام/