هدف از این حملات فلج کردن سپر امنیتی کشور است – خبر فارس – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، به نقل از ولایت مقدس احمدی و محمدی (ص)، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در سلسله نشست های هفتگی «ولایت فقها» وی ضمن اشاره به حوادث پیرامون درگذشت خانم مهسا امینی، ابعاد مختلف این حادثه را تشریح کرد و اهداف فتنه گران را تشریح کرد.

تولیت حرم مطهر ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره حماسه نویسان 8 سال جنگ تحمیلی و خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان اعلام کرد: درگذشت بانو مهسا امینی مایه تاسف و شوک است.» مرگ وی مستلزم بررسی دقیق و همه جانبه نهادهای مربوطه، از پزشکی قانونی گرفته تا نهادهای نظارتی و امنیتی است.

وی بیان کرد: قطعا نظراتی که بدون آگاهی و وجدان از جهات مختلف سؤال و از روی احساس یا گاه لجبازی مطرح می شود، ارزش پزشکی، حقوقی، انسانی و اخلاقی ندارد.

کلانتری گفت: اظهار نظرات معتبر بدون سند می تواند پرونده را به انحراف و انحراف بکشاند. یک نفر به مرکز امنیت اخلاقی پلیس آگاهی که ده ها نفر دیگر نیز در آن حضور داشتند منتقل شد و به طور ناگهانی از هوش رفت و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و با وجود مراقبت و تلاش کادر پزشکی جان باخت. مدارک پزشکی، نتایج کالبد شکافی و آزمایشات مختلف ادامه دارد و در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. تا روشن شدن کامل موضوع از هرگونه تعصب و اظهار نظری که موجب تنش در جامعه می شود خودداری شود.

وی بیان کرد: از همان ابتدای وقوع این حادثه و انتشار آن در رسانه های مختلف، اگرچه هنوز ابعاد آن مشخص نشده است، اما شاهد انتشار بیانیه های بسیاری علیه نظام اسلامی از سوی رژیم های حامی نظام اسلامی بوده ایم.تروریسم بین المللی از جمله ما هم مثل آمریکا، رژیم صهیونیستی و گروه های متخاصم، تروریست هایی مثل سلطنت طلبان، منافقین، حزب کومله و اعوان و انصار آنها بوده ایم.

تولیت آستان مقدس گفت: در شرایطی که رئیس جمهور کشور در سازمان ملل به تبیین جایگاه جمهوری اسلامی و دفاع از آبرو و حیثیت کشور می پردازد که به فرموده رهبر معظم انقلاب بزرگترین مجمع جهانی، صدور چنین بیانیه ها و استفاده از هزاران رسانه مخرب و تشویش اذهان عمومی را نمی توان کار عادی و دلسوزانه تلقی کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: از مجموع این جایگاه ها و تحلیل آن ها به وضوح پنج نتیجه مشخص به دست می آید. اول، حمله گسترده به نیروی انتظامی، دوم، حمله به اصل حجاب و عفاف در اسلام، سوم، حمله به قانون حجاب در جمهوری اسلامی با کلیدواژه «حجاب اجباری»، چهارم، حمله به حجاب. نظام اسلامی یعنی حمله گسترده به حکومت، اسلام در کشور و پنجم حمله به تمامیت ارضی و صحبت از تجزیه کشور.

وی با اشاره به اینکه امنیت مانند حصاری است که مانع حمله دشمن می شود، گفت: تجربه تاریخی انقلاب و اتفاقات پس از آن نشان می دهد که اولین اتفاقی که در فتنه ها می افتد هدف قرار دادن امنیت کشور است. در اوایل انقلاب که موضوع انحلال ارتش توسط منافقین و عده ای جاهل مطرح شد، با هوشیاری شهید چمران، امام خامنه ای و امام خمینی (ره)، این توطئه شکست خورد. سپاه پاسداران و مدتی است که به نیروهای پلیس به عنوان ضامن امنیت داخلی کشور حمله می شود.

خادم حرم مطهر ضمن قدردانی از ایثار و مجاهدت جانی نیروهای انتظامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای انجام پنجاه وظیفه ای که بر عهده دارد از هیچ کوششی دریغ نکرده است. روزی که شهید مدافع امنیت این نهاد انقلابی نداریم. . هدف از این حملات غیرقانونی به نیروهای پلیس فراتر از موضوع مرگ یک زن است و فلج کردن و شکستن سپر امنیتی کشور است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی شیرین ابوعقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را با 5 گلوله در روز روشن به شهادت رساند و حتی مانع تشییع جنازه وی شد، اما دولت های غربی و سازمان های جعلی حقوق بشر سکوت می کنند اما در مقابل یک پرونده مرگ. تحقیقات پزشکی و ابعاد آن هنوز منتشر نشده است، چنین هجمه ای علیه نظام و انقلاب و نیروهای حیات در کف نیروهای نظمیه.

تولیت حرم مطهر گفت: البته هر فرد یا سازمانی می تواند در انجام وظایف خود مرتکب اشتباه شود که قطعاً دستگاه های نظارتی با آن برخورد خواهند کرد، اما آیا نادیده گرفته شدن همه دستاوردهای نیروی انتظامی جان برکف درست است؟ ناسپاسی کامل است پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند: «نعمت مجهول شما سلامتی و امنیت است.» دو نعمت است که قدر آنها معلوم نیست: سلامتی و امنیت. نعمت بزرگ امنیت در کشور مرهون ایثار، مجاهدت و تلاش نیروهای مسلح و نیروی انتظامی است و از صمیم قلب قدردان آنها هستیم.

وی در خصوص تهاجم دشمن به اصل حجاب و عفاف گفت: عفاف و حجاب از اصول قرآن کریم، سنت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت علیهم السلام و راه است. از مسلمانان حجاب و عفاف در اسلام به عنوان حصاری برای حفظ نهاد خانواده و حرکت جامعه در مسیر طهارت و اخلاق بسیار مهم است. تمام اسناد یک حکم شرعی یعنی کتاب، سنت، عقل و اجماع همه در مورد حجاب و عفاف وجود دارد. برعکس در لیبرالیسم است. یعنی آزادی در آزادی و برهنگی. عفاف در فرهنگ غرب جایی ندارد و هجمه به ارزش ها در ذات این فرهنگ انحرافی است که شهوت و شهوت در پس واژه های زیبایی مانند آزادی زن پنهان می شود.

کلانتری در خصوص قانون عفاف و حجاب گفت: یک قانون شورای اسلامی در دهه 70 و دو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه وجود دارد که یک سری وظایفی را برای نهادهای مختلف تعریف کرده است که متأسفانه برخی این وظایف را انجام داده اند. موفق نبوده است

فرمود: ایمان چهار رکن دارد، رکن اول شهادت، رکن دوم علم، سوم شناخت و تثبیت این علم در وجود شخص و رکن چهارم سهام است. در قرآن به ایمان و عمل نیک اشاره شده است. «کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند». قرآن سه مورد اول را جداگانه و عمل را جداگانه ذکر می کند، زیرا جایگاه عمل بالاتر از بقیه است. کسانی که واقعاً نگران هستند می توانند به جای ایجاد حمله، ابزارهای خود را برای بهبود قانون ارائه دهند.

تولیت در خصوص تهاجم دشمن به اصل نظام گفت: دولت های استعماری و مردمی که مورد ظلم این نظام قرار گرفته اند – که در رأس آن شیطان بزرگ، آمریکا و همچنین اسرائیل و انگلیس هستند. منافع در ایران با غارت منابع حاصل می شود، کشور در زمان رژیم طاغوت تامین شد، به برکت انقلاب ویران شد. – و سازمان های تروریستی مانند منافقین، حزب دمکرات کردستان کردستان، هیچ کدام دلشان به انقلاب اسلامی خوش نیست و دشمنان خونخوار آن هستند و به دنبال فرصتی برای لطمه زدن به اصل نظام هستند.

وی گفت: این نظام مقدس پس از 44 سال به درختی اصیل با ریشه های محکم تبدیل شده که با خون ده ها هزار شهید سیراب شده است. رئیس جمهور کشورمان با افتخار عکس سردار سپهبد قاسم سلیمانی را در سازمان ملل برمی دارد و او را قهرمان مبارزه با تروریسم معرفی می کند و ترامپ را به قاتل او متهم می کند. گنه می تواند با این نظام مقدس مقابله کند.

تولیت از حرم مطهر گفت: نظام اسلامی ما فراتر از یک ملت است، در دفاع مقدس تعداد زیادی از جوانان افغانستانی، لبنانی و حتی عراقی در کنار رزمندگان ما علیه رژیم بعث جنگیده اند، این نظام و این انقلاب فراتر از ایران است. آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و حامیان داخلی، منافقین و مخالفان آن ها همه باید بدانند که این نظام به یاری خداوند به راه خود ادامه می دهد و پرچمش به امام عصر (عج) سپرده خواهد شد.

با توجه به تمایل خام دشمنان به تجزیه کشور نیز باید گفت: در 8 سال جنگ تحمیلی که تمامی قدرت های بزرگ حامی و مبارز جمهوری اسلامی صدام موفق به جدایی نشدند. تنها یک قسمت از خاک ایران، زهی خیال باطل است که اکنون با این اقدامات مسخره می توانند.

رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی در پایان گفت: یکی از مهمترین وظایف و مسئولیت های نخبگان کشور تبیین واقعیت فتنه ها برای نسل جوان است ضمن بیان دستاوردهای بیشمار جمهوری اسلامی در زمینههای مختلف. فتنه منافقین، جنگ تحمیلی، فتنه 88، جنایات و کشتار گروهک کومله علیه مردم مظلوم کردستان و مواردی از این دست. به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، جهاد تبیین یک واجب عینی، فوری و جهادی به معنای واقعی کلمه است. انشاالله این مسئولیت نخبگان باعث می شود که این پرچم به صاحب اصلی خود برسد.

تولیت حرم مطهر در پاسخ به سوالی مبنی بر نظارت بر عملکرد گشت ارشاد گفت: زمانی که قانونی تصویب می شود، نهادی همواره بر عملکرد مجری آن نظارت دارد. نظارت بر عملکرد نهادهایی مانند پلیس راهور و گشت ارشاد همیشه وجود داشته است و اگر فردی قانون شکنی کند طبق قانون با او برخورد می شود، هرچند به دلایل امنیتی ممکن است خبری از حوادث نباشد.

وی، در پاسخ به سوالی پیرامون چرایی وجود گشت ارشاد، گفت: خداوند متعال در آیه 104 سوره آل عمران به صراحت می‌فرمایند: ” وَلْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَیَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ” یعنی باید از میان شما، جمعی دعوت امر به معروف و نهی از منکر می کنند و نجات دهندگان هستند. وقتی می گوییم شما یک گروه هستید، ساختار و سازماندهی خاصی می خواهد. تعیین تکلیف مشخص برای نهادهای مختلف در زمینه گسترش عفاف و حجاب در جامعه بر عهده دولت است و همانطور که گفته شد پلیس نیز موظف است با مظاهر و مصادیق بدحجابی برابر قانون و البته در احترام و بهره مندی از نیروهای آموزش دیده برای اداره؛ و اگر قانون هم مشکل دارد، می‌توانیم با همکاری افراد ذی‌ربط راه‌هایی برای بهبود و اصلاح آن بیندیشیم.

کمیسر در پاسخ به سوالی در مورد تحصیل فرزندان کارمندان دولت در خارج از کشور گفت: تحصیل در خارج از کشور منع قانونی ندارد، البته این نکته باید مورد توجه قرار گیرد، اگر مسئولی فرزند خود را به غرب بفرستد حساب کنید. برای ترویج آن به عنوان یک ارزش بله، این واکنش خلاف مسیر نظام اسلامی و خون شهداست.

انتهای پیام/424