تفاوت 2 بازی هجومی استقلال در تقابل با پیکان و تیم نساجی/قلعه نویی بی نام

صدیق ورمزیار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره بازی استقلال مقابل نساجی مازندران و وضعیت این تیم پس از 6 هفته از مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: استقلال در این بازی برد خوبی کسب کرد. بازی بدی نبود و 3 گل زده شد اما ما هم گل خوردیم. نوع بازی و سبک تیم نساجی مازندران نیز حائز اهمیت است که به استقلال اجازه ارائه چنین بازیی را داد.

وی افزود: اگر نساجی تدافعی بیشتری داشت و می توانست مثل پیکان بازی کند، استقلال دوباره دچار مشکل می شد. در هر صورت، برد بزرگی بود. البته در این دیدار مشخص است که مهدی قیدی با آمادگی لازم فاصله دارد. استقلال اگر در شرایط بدنی خوبی باشد با این ترکیب می تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

کاپیتان سابق استقلال با بیان اینکه در دو بازی اخیر تهاجمی تر از بازی های قبلی این تیم کار کرده است، گفت: بازی با پیکان در شرایط متفاوتی بود. نوع بازی و سیستم آنها به گونه ای بود که ما مالکیت توپ را در اختیار داشتیم. آنها در زمین خودشان جمع شدند و توپ و زمین را به استقلال دادند اما ما نتوانستیم از مالکیت توپ و زمینی که در اختیار داشتیم استفاده کنیم.

ورمزیار گفت: فرم هجومی تیم به این دلیل بود که پیکان روی زمین ما فشار نیاورد. به همین دلیل مالکیت بازی در دست ما بود. مقابل نساجی نسبت به بازی های قبل بهتر بازی کردیم و موقعیت های گلزنی بیشتری داشتیم چون این تیم دفاعی نبود. حمله کردیم، ضد حمله کردیم و توانستیم گل بزنیم.

وی در خصوص این سوال که آیا می توان گفت استقلال تا حدودی توانسته فرم خودش را پیدا کند، گفت: اینطور نمی شود گفت. باز هم می گویم که در ضدحمله مقابل نساجی خوب کار کردیم و گل زدیم، اما برای اینکه بتوانیم از مالکیت توپ خود به خوبی استفاده کنیم، باید برنامه و برنامه بیشتری برای استفاده از جناحین یا پاس های عبوری داشته باشیم. ما قطعا باید یک بازیساز داشته باشیم تا بتوانیم از مالکیت آن طور که می خواهیم استفاده کنیم.

ورمزیار تصریح کرد: عملکرد مقابل نساجی خوب بود اما تیم حریف دفاع نکرد که استقلال احساس نیاز به بازیکن بازی کرد اما قطعا در بازی های بعدی اینطور نیست که تیم حریف بخواهد حمله کند یا نتواند به نوعی پرس کند. که به استقلال اجازه کار می دهد. اینجاست که ما مشکل داریم. در مجموع می توان گفت در این دو بازی شاهد یک روند صعودی کوچک در تیم هستیم اما استقلال هنوز جای کار دارد.

مدافع سابق استقلال درباره مشکلات داوری که در 6 هفته گذشته برای این تیم وجود داشته و بارها اعتراض رسمی باشگاه را برانگیخته است، گفت: داوری برای همه دنیا اینطور بود. شما بازی های دیگر را نیز دیده اید. داوری ها در کل نسبت به فوتبال ما پیشرفت نکرده اند.

وی در خصوص دو بازی مهم پیش روی استقلال مقابل گل گهر سیرجان و فولاد خوزستان گفت: دو بازی سخت داریم. شما باید بدانید که چگونه آنها را مدیریت کنید و تا حد امکان از آنها خارج شوید. در بازی های خانگی باید تهاجمی تر باشیم، اما اگر در بازی خارج از خانه با حداقل امتیاز زمین را ترک کنیم، می توانیم جایگاه خود را در بالای جدول و در بین مدعیان حفظ کنیم.

ورمزیار گفت: امیر قلعه نویی تیم بسیار خوبی دارد. گل گهر در این چند هفته نشان داده که از هیچ نامی نمی ترسد، از سپاهان و هر تیم دیگری امتیاز گرفته است. این تیم در حمله و دفاع خوب کار می کند. به همین دلیل استقلال سخت است. فولاد هم جزو تیم هایی است که در دفاع و ضد حمله بازی می کنند و کار استقلال را پیچیده خواهند کرد. امیدوارم در مسابقات بعدی اتفاقات خوبی برای استقلال بیفتد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید