احداث بزرگراه و تونل در اولویت مدیریت شهری نیست – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و هفتمین جلسه شورای هماهنگی معاونت های حمل و نقل و ترافیک مناطق ۲۲ گانه گان شهرداری تهران با حضور سیدجعفر تشری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران و سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و معاونان منطقه برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این جلسه ضمن اشاره به سابقه طولانی و کارآمد فعالیت هاشمی در حوزه حمل و نقل و ترافیک، حضور وی در این جلسه را تبریک گفت و خواستار همدلی، همدلی و همراهی وی شد. کمیته ساخت و ساز و حمل و نقل شورا شهر تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک به شهرداری تبدیل شده است.

شفیعی در پاسخ به درخواست برخی از معاونین منطقه مبنی بر لزوم همکاری معاونت های شهرداری و محیط زیست برای رفع برخی مشکلات، گفت: هماهنگی های لازم با جلال بهرامی معاون شهردار تهران و نمایندگان مجلس انجام شده است. باید فهرست مطالبات و مسائل خود را تهیه و به معاونت خدمات شهری ارسال کنند.

نماینده حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت و ضرورت حفظ تجهیزات و لوازم ترافیکی گفت: لازم است نمایندگان مناطق و همه مسئولان ذیربط نظارت، حضور در میدان، گشت های خود را افزایش دهند. بازدیدها و این نوع نظارت باید به یک فرآیند و برنامه ریزی روزانه مدیران تبدیل شود.

وی تاکید کرد: امروز اولویت مدیریت شهری توسعه و اجرای پروژه های کلان مانند احداث بزرگراه یا تونل نیست، بلکه حفظ شهر و استفاده از پروژه های کوچک اما تاثیرگذار اولویت ماست. .

شفیعی تصریح کرد: کلیه مدیران پرسنلی حوزه حمل و نقل و تردد و معاونت مناطق 22 گانه گان پروژه های کوچک موثر را شناسایی کرده و در این زمینه ابتکار عمل کنند و همچنین از ایده های موفقی که در دنیا استفاده می شود استفاده کنند و حتی از طریق فراخوان بتوانند نظر شهروندان را جذب کنند. همچنین باید برخی از فرآیندهای بیهوده و غیرضروری را که از روی عادت و در زندگی روزمره انجام می شود، حذف کنیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش ترافیک گفت: دو سال به دلیل شیوع ویروس کرونا مدارس غیبت داشتند و جلسات کمیته استقبال از مهر برگزار شد. صورت نگرفته است، اما امسال این کمیته مجددا فعال می شود و اقدامات و برنامه های لازم از آن از طریق این کمیته شناسایی، اجرا و نظارت می شود.

وی افزود: نصب علائم و تجهیزات و اصلاح هندسی اطراف مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار فوری سازمان حمل و نقل و ترافیک و شهرداری های مناطق 22 گانه است. گان و کلیه طرح ها و پیش بینی ها قبل از شروع سال تحصیلی جدید که نظارت بر اجرای آن با نظارت اداره کل حمل و نقل عمومی و امور مناطق خواهد بود، باید اجرا شود.

شفیعی در ادامه مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه حمل و نقل و ترافیک را برشمرد و گفت: هم معاونت حمل و نقل و ترافیک و هم مناطق 22 گان آنها به افراد نخبه در این زمینه نیاز دارند و با وجود اینکه جذب نیروی انسانی توسط شهردار تهران بسیار محدود است، اما در بخش هایی که به نیروهای متخصص و نخبه نیاز داریم، می توانیم مجوز جذب آنها را به صورت محدود و بر اساس آن دریافت کنیم. به صورت موردی – مورد به مورد.

وی با اشاره به لزوم استفاده صحیح از تجهیزات ترافیکی در مناطق مختلف گفت: در این راستا باید انضباط و شفافیت مالی و اداری رعایت شود.